Судячи із заяв путінської п’ятої колони в Німеччині, Кремль вирішив спробувати тимчасово заморозити ситуацію на російсько-українському фронті. До цього, по суті, закликав відомий “путінферштеєр”, прем’єр-міністр Саксонії Міхаель Кречмер, на це ж натякають і інші місцеві “понімателі” Путіна.
“Мабуть, їм прийшла нова методичка від кремлівських кураторів. Вони отримали вказівку тиснути на німецьке керівництво в цьому напрямку (нічого не доб’ються, але старатися будуть)”, – пише соціолог та публіцист Ігор Ейдман для “Главреду”.
Путіну зараз така тимчасова заморозка війни потрібна як повітря. Тільки вона може врятувати його від повного провалу. Російський наступ на Донбасі остаточно захлинувся. Захопити щось істотне він вже, швидше за все, не зможе. Навпаки, може втратити. Попереду давно очікуваний український контрнаступ на півдні. А найголовніше, Кремлю потрібне призупинення активних бойових дій, щоб спокійно провести імітацію референдуму і анексувати окуповані території.
Ця анексія – останній шанс Путіна виправдати війну в очах російських обивателів і постати перед ними в образі переможця, а не ганебного лузера, яким він за фактом стає з кожним днем. Поки українці масовано обстрілюють окупантів і готують контрнаступ, ні про який “референдум” не може бути й мови. Кремлю потрібне тимчасове затишшя не пізніше вересня, коли планується ця необхідна для анексії імітація.
Потім, накопичивши сили, Путін знову спробує знищити Україну, але поки йому потрібна “заморозка” активних бойових дій, щоб утримати і переварити вже захоплене. Втім, “заморозку” світ має змогу спостерігати не лише у путіна. Деякі країни всіма силами підіграють ворогу порушенням Україні обіцянок. Так, Федеральна рада безпеки Німеччини вже три тижні розглядає заявку про постачання ЗРК Iris-t SLM.
Німеччина намагається всіляко загальмувати передачу Україні обіцяних зенітно-ракетних комплексів Iris-T SLM. Цей процес блокує Федеральна рада безпеки, через що поставки необхідної нам зброї можуть затриматися до кінця року. Про це повідомляє Welt am Sonntag. Збройова компанія Diehl Defense повинна була продати Україні 11 таких ракетних комплексів за рахунок фінансової підтримки, яку надало німецьке Міністерство економіки. Ці ЗРК вже могли б бути на передовій, якби не німецька Федеральна рада безпеки, яка вже три тижні розглядає заявку.
“Тут не можна надати ніяку інформацію. Ми принципово не коментуємо поточні угоди з іншими країнами”, — сказав представник уряду Німеччини.
Повідомляється, що одна установка коштує 140 млн євро. Відповідно всі вони повинні обійтися в 1,5 млрд євро. Джерело видання приголомшило тим, що Україна може отримати один зенітно-ракетний комплекс лише в кінці року. За його даними, німецька Рада безпеки проводить таємні наради. Однак невідомо, що саме там обговорюють, залишається тільки здогадуватися.
Російський опозиційний політик та правозахисник Марк Фейгін під час стріму на ютубі 24 каналу розповів, що має змінитися для того, аби Німеччина перестала зволікати із допомогою Україні. За його словами, для цього потрібно, щоб змінилась політична ситуація.
“Треба, щоб соціалісти припинили очолювати коаліцію. Іншого виходу немає,”– вважає він.
А політична воля дуже залежить від інтересів. Мовиться про зв’язки політиків з москвою, а також про залежність від російського газу. І додав, якщо постачання зброї постійно затягують, то у цьому є явна політична послідовність, коли на словах одне, а на ділі – інше. Іншого пояснення немає, підсумував Фейгін.
Німеччині слід відмовитися від так званих кругових поставок важкого озброєння Україні й почати доставляти його напряму.
А також “знайти в собі мужність визнати, що це працює не так”, як вони собі уявляли. Про це заявила голова комітету Бундестагу з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман.