Історія з ІЛ-76 покрита мороком та таємницями. Україна неодноразово робила запит російським офіційним особам з вимогою повернути тіла військовополонених, які нібито загинули під час аварії військового літака Іл-76 у Бєлгороді 24 січня, однак Москва очікувано ігнорує звернення. Не дивно, що агресори не хочуть глянути правді в очі та визнати власну халатність, адже їхня авіагалузь відображає справжній літакопад — скоро нас чекатимуть нові та нові катастрофи.
Так російська авіація переживає складні часи з-за ряду проблем, однією з яких є неспроможність здійснювати ремонт літаків. Однією з основних причин є санкції, які були введені проти Росії через її війну проти України.
Ця обставина створює значні труднощі в технічному обслуговуванні повітряних суден. Про це повідомив авіаційний експерт і провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко в ефірі телеканалу
“Вони вже давно валяться з неба. Річ у тому, що поки валяться дрібні літаки. Я досліджував рапорти Росавіації про інциденти торік, так там щомісяця розбивався один Ан-2 і раз на два місяці розбивали вертоліт типу Мі-8. До того ж так, що вщент і дуже часто з жертвами. Торік було розбито два великі літаки. Один відомий — сів у Свердловській області, другий просто згорів у порту в Китаї — Ту-214. Це літак, який Росія збирається запускати в масове серійне виробництво”, — сказав він.
Експерт зазначив, що літаки Boeing 747 оснащені двигунами від виробників General Electric або Pratt & Whitney. Однак навіть такі країни, як Іран і Китай, не можуть здійснювати ремонт цих двигунів.
“І це такий дзвіночок. Що таке відмова двигуна в польоті — це зрозуміло. Далеко не кожен льотчик зможе на плануванні посадити літак”, — уточнив Романенко.
Авіаційний експерт наголосив, що зараз ремонт літаків важко здійснити «авіаційним канібалізмом», оскільки це вже вимагає технічного обслуговування та заміни конкретних деталей. Він визначив, що надалі через критичний дефіцит запасних частин, літаки в Росії просто припинять свою роботу і будуть просто приземлені.