Збройні Сили України наразі вимотують сили російських окупантів. Коли ж до України почне прибувати західна техніка, то наші захисники будуть готові до контрнаступальних дій. 

 
Про це 24 Каналу сказав військовий аналітик, майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.  

За його словами, наразі на певних ділянках фронту можливе зовсім невелике просування ворога. 
 
Гетьман зазначив, що біля Кремінної зосереджене велике угруповання російської армії – до 120 тисяч осіб, 2 тисяч одиниць важкої техніки та до 700 стволів артилерії. 

Така сама велика кількість окупантів, за його словами, перебуває біля Вугледара. Водночас під Бахмутом бойові дії здійснює дещо менше російське угруповання. 

Пробитися до Ізюма, Лимана та Слов’янська вони поки що не можуть. Ми там тримаємо оборону, 
– сказав військовий аналітик. 

Він припускає, що, можливо, ворог ще не кинув туди весь резерв та спостерігає за тим, що відбувається біля Бахмута, щоб потім посилити якісь наступальні дії в районі Кремінної чи Вугледара. 

Майор запасу ЗСУ зауважив, що ми були готові до подібних дій, наш Генштаб та військове керівництво попереджали, що на певних ділянках фронту можливе незначне просування противника. 
 
Але це не треба сприймати як поразку, це треба сприймати як тактичну оборону, вимотування ворога, 
– заявив Гетьман. 

Це, наголосив він, робиться для того, щоб знекровлювати сили окупантів. Коли ж ми отримаємо західну техніку, то за місяць – два, тобто у квітні або радше у травні, будемо готові до наших контрнаступальних дій. 

Зазначимо, що голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан в інтерв’ю Radio NV назвав головну умову початку контрнаступу України. 

«Звичайно, зброю. Її повинно бути багато і вона повинна бути далекобійна. У класичній війні кількості проти якості (саме таку війну ми ведемо сьогодні) дуже важливим є ураження пунктів зосередження противника, їх складів зброї, живої сили, паливно-мастильних матеріалів. І ці склади знаходяться вже на відстані десь 100−110 кілометрів», — пояснив військовий експерт. 

За його словами, завдаючи за допомогою далекобійної зброї такого ураження, можна буде виснажувати велике російське угрупування в питанні озброєння. 

«І лише після того можна атакувати та вражати противника, який є сам по собі чисельнішим і має більшу кількість бойової техніки», — стверджує Кузан. 

Експерт розповів, що далекобійна зброя дасть можливість українським військовим знищувати склади, «до яких ми сьогодні поки що не можемо дотягнутися, зокрема в районі Луганська». 

Він також пояснив, що далекобійну зброю не можна замінити безпілотниками, бо на фронті сконцентрована велика кількість систем протиповітряної оборони, а діставати ворожі склади необхідно по всій протяжності Донецької та Луганської областей. 

Тим часом, як повідомляє видання The New York Times , українські військові провели штабні навчання, в межах яких відрепетирували майбутній контрнаступ ЗСУ на фронті.  

Джерела з-поміж американських військових розповіли журналістам, що навчання проходили в штабі командування армії США в Європі та Африці, яка розташована в німецькому місті Вісбаден. На навчаннях були присутні “найбільш високопоставлені генерали президента Байдена, відповідальні за зусилля США з надання допомоги Україні”. 

В рамках штабних навчань українські офіцери намагалися виробити найбільш підходящу стратегію майбутнього контрнаступу. Відпрацьовували різні сценарії. 

“Українські офіційні особи зрештою вирішать, яким курсом слідувати, а американські військові чиновники, як зазначається, служать свого роду резонатором”, – пише видання.