На Лимано-Куп’янському напрямку спостерігається стагнація наступу російських окупаційних військ, яка почалася за наростаючою від червня, а минулого тижня досягла свого апогею. Про це сьогодні, 21 липня, в ефірі одного українського телеканалу заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
“Зараз ми бачимо зворотну ситуацію — вони вичерпали свій початковий потенціал напору, завдяки якому змогли захопити деяку незначну частину території, але водночас навіть не змогли вийти до кордонів Луганської області, як ставили це метою номер один. Метою номер два у них був вихід на лівий берег річки Оскіл. Так про що можна говорити?” — сказав він.
За даними оглядача, на цьому плацдармі у ЗС РФ зосереджено майже 100 тисяч особового складу, зазначає FREEДОМ.
“І це, до речі, найбоєздатніше угруповання з усіх, які були присутні в зоні бойових дій на території України. Тобто найбільш боєздатне їхнє угруповання змогло там просунутися на початку самому з наскоку буквально на кілька десятків кв. км. Тоді як вихід до кордонів Луганської області — це площа приблизно 600 кв. км. Попросту порівняння їхнього потенціалу”, — зазначив Коваленко.
Він вважає, що найбільша загроза для Харкова — це обстріли міста, оскільки воно розташоване максимально наближено до кордону з Російською Федерацією.
“На жаль, ці терористичні атаки продовжаться. А якщо говорити про захоплення міста, окупацію міста російськими окупаційними військами, то згадаймо 24 лютого 2022 року, який був сконцентрований ресурс російських окупантів для захоплення Харкова і чим це все для них закінчилося? 24 лютого зранку російські пропагандисти – воєнні злочинці теж верещали у своїх пабліках про те, що “Харків — наш”. Хоча вони, в принципі, перебували навіть за кілька кілометрів від передмістя, але, тим не менш, вони ретранслювали такий фейк. Харків їм не вдалося захопити тим колосальним ресурсом, який у них був на той момент”, — розповів оглядач.
На сьогодні, за його інформацією, уздовж кордону з Україною — з Чернігівською, Сумською та Харківською областями — у росіян з їхнього боку розміщено приблизно від 20 до 25 тис. особового складу.
“Вони розтягнуті вздовж кордону, і це катастрофічно мала кількість ресурсу, якого не вистачає навіть для того, щоб повноцінно контролювати свій власний кордон. Про яке захоплення міста-мільйонника взагалі можна говорити, якщо півтора року тому вони не змогли його захопити набагато — втричі, навіть вчетверо — більшими силами”, — резюмував Олександр Коваленко.
Також зазначимо, що Збройні сили України успішно локалізували російський наступ на Лимано-Куп’янському напрямку, де Збройні сили Російської Федерації (ЗС РФ) зібрали приблизно 130 тис. особового складу і приблизно 2 тис. важкої військової техніки. Про це сьогодні розповів військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.
“Зараз російські війська загрузли в нашій обороні й далі просуватися у них, за оцінками нашого Генерального штабу, навряд чи вийде. Все-таки я схиляюся до того, що це спроба відтягнути наші війська з наступу на Півдні, зробити якийсь удар для того, щоб прорвати нашу оборону, вийти в тил. Вони з початку року намагалися проводити свої якісь наступальні дії, залучити більшу кількість артилерії, сил і засобів. І в них це не дуже виходило. З чого раптом має вийти зараз?”, — сказав він.
Експерт пояснив, що таке скупчення сил і засобів противника на Лимано-Куп’янському напрямку свідчить про те, що ЗС РФ намагаються розосередити сили ЗСУ на Південному напрямку і таким чином запобігти контрнаступу, пише FREEДОМ.
“Є таке поняття, як активна оборона. Ось активна оборона передбачає в іншому місці починати проводити контр-наступальні дії для того, щоб розосередити сили ворога і, можливо, змусити його перемістити частину військ, яка наступає, на ту ділянку, де він наступає”, — пояснив він.
Відсутність сучасної тактики, озброєння, а також за низької мотивації російській армії не вдасться прорвати оборону ЗСУ.