Заступник Міністра оборони України Володимир Гаврилов прокоментував заяву оборонного відомства, що з 00:00 21 липня 2023 року всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів російської федерації та українських морських портів, що знаходяться на тимчасово окупованій росією території України, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками:

«Чи є у нас на це спроможності?

Порівняно з тим як починалася війна — такі спроможності є. І вони будуть ще більші. І ці спроможності дозволять нам виконати ту амбіцію, про яку ще в минулому році говорив: »Загнати весь цей чорноморський флот ближче туди до Туапсе, Новоросійська і не давати їм рухатися в зоні Криму».

Наші спроможності не обмежуються тільки системами типу «Нептун». Є ще інші системи.

Ми на багато сильніші в цьому питанні ніж були рік тому. І просуваємося в цьому напрямку ще далі.

Чим довше війна буде затягуватися, тим менше шансів для російського чорноморського флоту вижити в найближчій перспективі. Суто через технологічні рішення, які у нас будуть закривати цю тему.

Тому хай думають, хай розраховують. Якщо хтось сумнівається — хай чекають», зазначили в Міністерстві оборони України.

Також зазначимо, що як зазначає речник військово-морських сил Дмитро Плетенчук, Керченська протока належить Україні, тому Київ має право давати оцінку “деяким актам” на цій території.

Україна має право та можливість відповідати на дії флоту Російської Федерації в Чорному морі на свій розсуд. Про це сказав прессекретар Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук в ефірі одного українського телеканалу 21 липня.

Спікер прокоментував обмін попередженнями між Києвом і Москвою щодо ударів по кораблях в акваторії Чорного моря. Він підкреслив, що Керченська протока є законною частиною України, – зазначає Фокус.

“Відповідно, ми можемо попереджати, що на нашій території ми розцінюємо деякі акти так, як ми вважаємо за потрібне”, — зазначив представник ВМС ЗСУ.

Дмитро Плетенчук також додав, що не може розповісти про всі можливості України, проте деякі з них можна бачити в районі Кримського півострова.

“Як це помічає решта світу, у Криму та навколо нього — це зона можливої “бавовни” як наслідок куріння в невстановлених місцях. Як розвиватимуться події, ми побачимо вже пізніше”, — сказав спікер.

Представник ВМС ЗСУ також відреагував на заяву російських журналістів про навчання ВМФ РФ із ударами по мішенях у північно-західній частині Чорного моря. Він зазначив, що на тій ділянці регулярно відбуваються подібні заходи.

Нагадаємо, 19 липня пресслужба Міноборони РФ заявила, що кораблі, які прямують в акваторії Чорного моря до українських портів, із 20 липня розглядатимуть як потенційних перевізників військових вантажів.

Міністерство оборони України 20 липня попередило, що з 21 липня розглядатиме всі російські судна, які прямують в акваторії Чорного моря в напрямку морських портів РФ і тимчасово окупованих українських морських портів, як кораблі, що перевозять вантажі військового призначення.

Таку заяву розмістили в Telegram-каналі відомства.

Як зазначають у Міноборони, після виходу РФ із зернової угоди й оголошення морської блокади Москва порушила універсальне для всього світу право на вільне судноплавство та підірвала продовольчу безпеку мільйонів людей, тому Київ готовий відповісти.

Також у Міноборони додали, що з 05:00 20 липня 2023 року судноплавство в районах Північно-східної частини Чорного моря та Керч-Єнікальської протоки України заборонено як небезпечне. Відповідну навігаційну інформацію для мореплавців уже оприлюднено.

У МЗС України також різко засудили погрози Росії атакувати цивільні судна в Чорному морі, зазначивши, що подібні заяви обмежують свободу мореплавства в усьому світі. У відомстві закликали міжнародне співтовариство вжити відповідних заходів для забезпечення безпеки судноплавства в Чорному морі як гарантії продовольчої безпеки у світі.