Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко висловив думку, що похід російських добровольців може бути початком створення сірих та демілітаризованих зон на території Російської Федерації. Він зауважив, що, хоча президент Путін говорить про створення «санітарних зон» на території України, насправді, саме в Росії можуть виникати подібні зони, які будуть контролюватися російськими добровольчими формуваннями.
Про це він розповів в етері одного з українських телеканалів.
Коваленко порівняв цю ситуацію зі ситуацією у Кринках, коли українські підрозділи заходили на лівий берег річки Дніпро в Херсонській області, що призвело до утворення сірих зон, які потім перетворилися на плацдарми.
«Найвідоміший плацдарм — це Кринки. І Росія, маючи на тимчасово окупованому Херсонському лівобережжі одну з найчисельніших на сьогодні груп військ в близько 120 тис. особового складу, це група військ ‘Днепр’, і вони не можуть ніяк розв’язати питання з цими плацдармами на лівому березі, і особливо з Кринками. Кринки настільки болючі для Путіна, що він неодноразово про них згадував. То він повідомляв, що в районі Кринок у російських військ всього-на-всього санітарні втрати. Потім він взагалі пішов на якийсь дикий перформанс, який обурив навіть російських воєнкорів, про те, що Кринки перебувають під контролем російських військ. І Сергій Шойгу, киваючи, сказав: ‘Так, це дійсно так. Володимире Володимировичу, повністю з вами згоден’. Така ж ситуація зараз вимальовується в Бєлгородській області», — розповів Коваленко.
Він уточнив, що спочатку створюється сіра зона, потім плацдарм, а потім — після створення плацдарму, «може розростися все що завгодно».
Ці заяви Коваленка вказують на потенційно небезпечний для РФ і кремлівського режиму розвиток ситуації в прикордонних регіонах Росії, який може відбутися внаслідок дій російських добровольців. Коваленко стверджує, що такі дії можуть призвести до появи демілітаризованих зон та плацдармів на території Росії, що потенційно загрожує безпеці в цьому регіоні.
Тим часом РДК продовжують свої дії в регіоні і Згідно з опублікованим повідомленням бійців, бої продовжуються у селищі Тьоткіно Курської області.
У зв’язку зз інформацією, що населені пункти Бєлгородської області стають «сірими зонами» через дії російських добровольців, ситуація в прикордонних регіонах Росії стає ще напруженішою. Декілька днів тому з’явилося повідомлення, що селище Горьківське потрапило під контроль повстанців, які захопили адмінбудівлю та оголосили про це відеозверненням. Експерти, серед яких і військовий аналітик Олександр Коваленко, зауважують, що цей населений пункт може стати прикордонним плацдармом та використовуватися для перетину автомобільної дороги загального використання Бєлгород — Грайворон — Козинка. Російські добровольці також підняли прапори над селом Козинка, підтверджуючи свій контроль над цією територією.
За останній час «сірі зони» у Бєлгородській та Курській областях значно розширилися, охопивши площу близько 51,64 квадратних кілометрів. Це створює загрозу для стабільності та безпеки в прикордонних регіонах, а також для відносин між Україною та Росією.
Ситуація виходить за межі локальних конфліктів та може мати далекосяжні наслідки для безпеки в регіоні. Росії вже очевидно не вдасться забезпечити мир та стабільність на прикордонній лінії.