Військовий експерт Сергій Грабський в ефірі Радіо НВ розповів, який напрямок є виключно важливим для звільнення півночі Луганської області.

«Противник проводить зараз контратаки в районі Кремінної, намагаючись відкинути наші підрозділи. Бої там тривають, тому що і ми, і противник, усвідомлюємо виключну важливість цього напрямку для подальших дій. Якщо ми прорвемося в районі Сватового, вийдемо на оперативний простір, нам відкривається дорога до визволення всієї північної Луганщини», — розповів Грабський.

Водночас військовий експерт Defense Express Валерій Рябих не відкидає подальшого контрнаступу ЗСУ на сході України. Так, ЗСУ вже перейшли до звільнення Луганської області.

Як він пояснив в інтерв’ю УНІАН, на цьому напрямку всі фізико-географічні умови на боці ЗСУ. Окупантам ніде закріпитись.

“Найближчий рубіж, на якому вони можуть триматися — по річці Айдар. Це Біловодськ, Старобільськ, Новоайдар і до Щастя. За винятком невеликої міської агломерації Рубіжне-Сєвєродонецьк-Лисичанськ, територія тут дуже мало заселена. Тож саме довкола утримання цих міст противник буде концентруватися. Але це нічого не дасть, якщо обвалиться північна ділянка фронту Луганської області”, – зазначив експерт.

Він нагадав: якщо подивитись історію Другої світової, на цих територіях війська ніколи не затримувались. Це степова зона – сільськогосподарський район з оброблюваними полями, з рідким вкрапленням населених пунктів, де немає лісів, в яких війська РФ могли б побудувати лінію оборони, та відсутня розвинена мережа доріг, яка б допомогла росіянам організувати логістичне постачання. 

“Це дозволить ЗСУ вийти на рубежі контролю основних маршрутів та перерізати їх”, – пояснив Рябих.