На Токмацькому напрямку продовжуються жорсткі ближні бої на першій позиції головного рубежу оборони противника. Флангові контр-атаки противника, судячи зі всього, видихаються.
Про це заявив військовий оглядач Констянтин Машовець.
За його словами, обидві десантно-штурмові дивізії противника (7-а та 76-а), які його командування використовувало для цього, виконали поставлене завдання лише частково — зуміли тимчасово зупинити просування передових підрозділів ЗСУ між Новопрокопівкою та Вербове.
«Але, бодай, створити умови для повної зупинки українського наступу чи створити реальну загрозу не то щоб оточення, а хоча б охоплення ударного угрупування ЗСУ на Токмацькому напрямку противнику не вдалося», — підкреслив експерт.
Більше того, противнику доводиться досить відчутно «напружуватись» й у смузі оборони 42-ї мотострілецької дивізії, аби не допустити подальшого просування передових підрозділів ЗСУ вже ЗА першою позицією свого головного рубежу оборони.
«Й тепер, не українське командування вимушене знімати частину своїх сил та засобів з «вершини» свого вклинення у оборону противника й переміщати їх на фланги, аби відбити флангові контр-атаки противника, а сам противник вимушений частину своїх підрозділів з флангових напрямків переміщати на вістре українського наступу», — продовжує Машовець.
Зокрема, введений у бій по напрямку Новопрокопівка — Роботине 104-й десантно-штурмовий полк 76-ї дшд, в результаті 3-х денних жорстких ближніх боїв позавчора був вимушений полишити свої передові позиції північніше с.Новопрокопівка.
«Однак, було би невірно вважати, що противник, у зв’язку із всім вище зазначеним, припинить спроби зупинити український наступ шляхом своїх впертих флангових контратак. Поки, його флангові групи зберігають достатній рівень боєздатності для ведення активних атакуючи\штурмових дій, він неодмінно буде це робити. Бо його командування, очевидно, вважає, що це є найкращим способом стримувати український наступ ЗА першою позицією його головного рубежу оборони», — сказав оглядач.
Та додає, що нещодавня невдала спроба 108-го дшп 7-ї дшд противника контр-атакувати північніше с.Вербове у бік дороги Т-08-03 по напрямку на с.Мала Токмачка, це лише підтверджує.
Варто підкреслити, що на протилежному фланзі (район с.Копані) численні спроби противника у вигляді підрозділів 76-ї дшд, протягом минулого тижня, пробитися до західної околиці с.Роботине, які закінчились для них із від’ємним результатом, також про це достатньо наявно свідчать.
На Бердянському напрямку спроби противника контр-атакувати північніше с.Приютне у напрямку на с.Рівнопіль, а також вздовж дороги на с.Новодарівка, очевидно, поступово втрачають свою «наполегливість», хоча й не припинились повністю.
“Підрозділи 394-го мсп 127-ї мсд противника явно не готові тривалий час «безперервно атакувати»… Принаймні, їм потрібна коротка «передишка»”, — говорить експерт.
В районі м.Авдіївка , треба розуміти, командування 1-го армійського корпусу противника після «чарівного пенделя» від «старшого начальника» вирішило активізувватися та спробувати повернути втрачене нещодавно положення по напрямку Опитне — Авдіївка та Водяне — Тоненьке.
Машовець говорить, що підрозділи 1-й та 9-ї окремих мотострілецьких бригад 1-го АК спробували знову атакувати позиції наших передових підрозділів, відповідно по напрямках Спартак — Авдіївка та Водяне — Тоненьке — невдало.для себе.
В свою чергу, на Кураховському напрямку, частини та з’єднання 8-ї ЗВА противника також намагаються «не байдикувати».
«Передові підрозділи 255-го мсп 20-ї мсд цієї армії спробували в черговий раз «розширити» Мар’їнський «клин» по напрямку Олександрівка — Новомихайлівка, в свою чергу 103-й мсп 150-ї «експерементальної» мсд цієї ж армії, так само, в черговий раз «експерементально» спробував пробитися через центральну частину розвалин с.Мар’їнка… Обидві спроби закінчились безрезультатно», — наголосив оглядач.
Також, південніше м.Бахмут, противник продовжує свої «стабілізаційні» контр-атаки в районі с. Кліщіївка та с.Андріївка, очевидно, намагаючись не допустити просування передових підрозділів ЗСУ ЗА залізницю… у бік рокади між Бахмутом та Горлівкою, підсумував Машовець.