Військовий експерт Олег Жданов в інтерв’ю Радіо НВ заявив, що Росія відправила до бою останній резерв сухопутних військ.

Коментуючи те, що в третьому армійському корпусі РФ є нова техніка, Жданов сказав Радіо НВ, що оскільки найманців з нього вважають найбільш мотивованою піхотою, їм вирішили віддати найкраще озброєння, яке є зараз у Росії.

«Справа в тому, що Муліно — це перша танкова армія. І це та танкова армія „придворна“, що охороняє Москву, і в якої знаходилися в тому числі й парадні комплекти техніки, що брали участь у парадах на Красній площі. І це, я вам скажу, це останній резерв сухопутних військ РФ», – сказав військовий експерт.

Він наголосив, що якщо росіяни витягли з боксів останні танки Т-90, яких давно не бачили в Україні та Т-80БВ — останню модернізацію танка Т-80, то це говорить про те, що в бій йде останній резерв.

При цьому Жданов додав, що якість найманців у третьому армійському корпусі «виявляється набагато нижче, ніж має бути».

«Я більш ніж впевнений, у генеральному штабі на папері ідеальний боєздатний корпус, який повинен кардинально змінити ситуацію на одному з оперативних напрямків, швидше за все, на Донецькому. А в житті добровольці цього корпусу, які сплять під кущем», — сказав військовий експерт.

Варто зазначити, що війна РФ проти України може бути перенесена на територію країни-агресора. Наразі такий сценарій обговорювати зарано, але до розмови потрібно буде повернутися, коли ЗСУ наблизяться до відновлення територіальної цілісності української держави в кордонах 1991 року. Якщо не вдасться розтрощити російську армію, а Путін залишиться в Кремлі, доведеться будувати буферну зону на території Росії. Про це заявив полковник запасу, військовий експерт Олег Жданов.

Він розповів про те, що коли Україна наблизиться до повного відновлення територіальної цілісності, Київ зіткнеться з проблемою вибору – заходити ЗСУ на територію Росії, чи ні.

“Ймовірність перенесення війни з території України до Росії існує. Але наразі про це говорити зарано. До розмови потрібно буде повернутися, коли ЗСУ наблизяться до відновлення територіальної цілісності України в кордонах 1991 року. Тоді перед Україною жорстко постане питання – заходити нам у Росію чи не заходити”, – вважає Жданов.

Також він додав, що якщо Києву не вдасться добитися повної капітуляції армії РФ, а Володимир Путін залишиться на чолі держави, сили оборони України змушені будуть побудувати буферну зону на російській території. Такий крок знадобиться для забезпечення безпеки країни.

“Україна опиниться перед складним вибором. Якщо армію РФ розгромити не вдасться, а Путін і його команда втримаються при владі, можливо, ЗСУ доведеться створювати буферну зону на території Росії. Українська держава змушена буде піти на такий крок, щоб забезпечити безпеку своїх територій”, – підкреслив Олег Жданов.

Цікаво, що країна-агресорка РФ дійшла до висновку, згідно з яким її війська не можуть наступати відразу на більш ніж одному напрямку. Москва перекидає сили і засоби на низку напрямків для посилення своїх позицій. Окупанти готуються до більш широкого наступу ЗСУ і мають намір утримати захоплені Мелітополь та Херсон. На Донецькому напрямку ворог готується до нових атак. Про це заявили в Інституті вивчення війни.

Як повідомляється у звіті ISW, російське військове керівництво відтепер розуміє, що війська окупантів не можуть відразу проводити більше однієї наступальної операції. Ворог проводить перекидання військ на низку напрямків з метою утримання позицій або нового наступу.

Крім того, росіяни зміцнюють свої підрозділи на Донецькому напрямку, куди перекидаються бійці Центрального військового округу. Раніше їх вже задіяли в районі Лисичанська-Сіверська. Окупанти мають намір наступати.