Арестович заявив, що російським окупаційним військам не вдалося повністю захопити Луганську область.
Заяви міністра оборони РФ Сергія Шойгу не відповідають дійсності.
Про це радник голови ОП сказав у розмові з російським юристом, правозахисником Марком Фейгіним 4 липня.
“Вони не вийшли на кордон із Луганською областю. Вони дуже близькі, але там ще залишається сіра зона. Тобто формально Луганська область не є їхньою. Зрозуміло, що сторони приписують собі страшні успіхи, але якщо тверезо подивитися, то обидві сторони виконали свої завдання. Вони вийшли на межі Луганська, а ми завдали їм поразки, затримали їх до прибуття західної допомоги, стягнули 60% їхніх військ у цей район і створили собі умови, коли ми можемо вести контрнаступні дії на Запорізькому та Херсонському напрямках”, – сказав Арестович.
Додамо, що радник глави Офісу президента Олексій Арестович заявив, що захоплення Лисичанська Луганської області стане останнім «успіхом» для російської армії.
Він нагадав, що російські окупанти намагалися захопити Лисичанськ і Сєвєродонецьк понад 90 днів.
«Наступ у Луганській області – це останній успіх російської армії в Україні. Мається на увазі великий успіх. Село якесь можуть взяти. Я просто знаю, що твориться у військах Росії. Лисичанськ, Сєвєродонецьк та Рубіжне — це міста середньої величини. Вони їх брали 90 діб із великою кількістю військових, втратили велику кількість людей.Ми з Лисичанська просто відступили. У Сєвєродонецьку вони ще півтори доби воювали з порожнім містом, у Лисичанську теж було дві доби. Де вони візьмуть оперативні резерви для того, що взяти ще одне місто? Хочуть взяти Слов’янськ та Краматорськ?» — заявив Арестович.
Зазначимо, що відведення ЗСУ з Лисичанська дозволить стабілізувати лінію фронту.
У Луганській області залишилася невелика “сіра зона”, не контрольована окупантами.
Відведення Збройних сил України з Лисичанська дозволить стабілізувати лінію фронту, оскільки щільність оборони значно збільшилася
Таку думку висловив радник глави офісу президента України Олексій Арестович у розмові з російським правозахисником Марком Фейгіним.
“Там є природний рубіж – Сіверський Донець в районі Сіверська, – подивимося, як вони його будуть проходити”, – сказав він.
Також Арестович повідомив, що в Луганській області залишилася невелика “сіра зона”, яка ще не контролюється окупантами, але в цілому “можна констатувати, що Луганська область у них”.
Нагадаємо, що Ввечері 3 липня стало відомо, що підрозділи ЗСУ були змушені вийти з Лисичанська. Наступною ціллю ворога буде Слов’янськ, а також, ймовірно, Краматорськ та Бахмут.
Про це розповів мер Слов’янська Вадим Лях, повідомляє 24 канал. Він зауважив, що у цих містах уважно спостерігають за подіями на фронті та сподіваються, що українські військові не дадуть ворогу просунутися.
Разом з тим, за останні 10 днів Слов’янськ став прифронтовим містом – зараз його обстрілюють щодня. Зокрема вчора, 3 липня, відбувся найсильніший з ворожих обстрілів. Унаслідок цього 19 людей було поранено, а 6 загинули, серед них – одна дитина.
З огляду на це міський голова закликає мешканців Слов’янська евакуюватися, адже зараз це можна зробити безпечно. Він зауважив, що евакуації проходять щодня, а кількість охочих виїхати збільшується. До прикладу, сьогодні таких людей було 70, а завтра виїжджатимуть вже 200. Щоб записатися, люди телефонують на спеціальну гарячу лінію та обирають найзручніший для себе напрямок.
На жаль, людей примушує виїжджати така гаряча пора і те, що вбивають їхніх сусідів, – підкреслив Вадим Лях.
Він зауважив, що Слов’янськ тривалий час був певним хабом – містом, через яке проходили евакуаційні маршрути з інших населених пунктів. Мер розповів, що саме тому бачив багатьох людей з Сєвєродонецька, Лимана, Ізюма, які спочатку навідріз відмовлялися від евакуації, а коли “прилітало” поруч, з’являлися на Слов’янському вокзалі в шльопанцях та халатах, готові їхати в будь-яку точку країни.
“Я розумію, що, на жаль, так буде і в Слов’янську. Це вже помітно, бо збільшується кількість тих, хто хоче виїхати, але збільшується насамперед тому, що збільшується кількість прильотів та гинуть люди”, – пояснив міський голова Слов’янська.
Вадим Лях підкреслив, що людям потрібно розуміти – евакуація в важких умовах є небезпечною не лише для тих, кого евакуюють, а й для тих, хто її організовує. До прикладу, під час останньої евакуації з Сєвєродонецька потрібно було вивезти 9 людей, а займалися цим, ризикуючи життям, – ще 15 ДСНСників, волонтерів та військових. Але, звичайно, евакуацію проводили і проводитимуть надалі навіть у таких екстремальних умовах.