ЗСУ не лише здатні утримати Бахмут, а й витіснити з міста окупантів
Так, за словами командира групи “Адам” Євгена Межевікіна, українські захисники зможуть не тільки зупинити наступ ворожої армії, а й завдати “неймовірного удару у відповідь”.
Про це він розповів журналістам The New York Times.
У районі Бахмута окупанти вже вичерпали всі свої ресурси, а загрози оточення для ЗСУ вже більше нема.
Якщо ще раніше ворог атакував позиції ЗСУ невеликими групами по 20-40 осіб, останнім часом активність впала в рази. За словами Межевікіна, захисники Бахмута утримуватимуть місто доти, доки решта бригад не завершить підготовку до контрнаступу.
На півночі та на півдні міста окупанти зіткнулися з новими проблемами в особі мотивованих підрозділів ЗСУ. Наразі ворог намагається посилити тиск саме в центрі Бахмута, щоб просунутися на захід міста. З цією метою ворог використовує як штурмові загони, а й артилерію з авіацією.
За словами Межевікіна, на деяких ділянках фронту ще багато ворожих військ, однак у них слабкий моральний дух і з ними легко воювати. А ось “вагнерівці” погрожують своїм розстрілами, якщо ті здадуть позиції та втечуть із поля бою. Бійці з підрозділу “Адам” прибули до Бахмуту місяць тому. Командний пункт ЗСУ знаходиться у самому місті, але далеко від бойових дій.
Додамо, в огляді міністерства оборони Великої Британії йдеться про те, що ЗСУ вдалося відтіснити найманців ПВК “Вагнер” від однієї з ліній постачання. Так, на Бахмутському напрямку наші захисники здійснили декілька контрнаступів. Про це 24 Каналу сказав Тарас Березовець – офіцер ЗСУ, боєць 1 окремої бригади спецпризначення імені Івана Богуна.
За словами офіцера, контрнаступальні дії, про які йдеться, були доволі успішними. Одні були спрямовані на те, щоб відсунути росіян, які намагалися замкнути кільце, інше – у межах самого міста.
“Цих контрнаступів вже було декілька. Вони мали ефект, вони дали свій результат. Саме завдяки їм росіянам так і не вдалося повністю оточити наше місто-фортецю”, – акцентував Березовець.
Видання Bloomberg написало, що у 2022 році в Росії змогли мобілізувати до лав армії близько півмільйона людей, а у 2023 планують призвати ще 400 тисяч. Однак самої кількості живої сили недостатньо, питання стоїть в якості військової підготовки російських мобілізованих та кількості бронетехніки для їх забезпечення.
Про це в ефірі 24 Каналу розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко. Він переконаний, що більше Росія залучатиме живої сили у війну, тим більшими будуть її втрати.
Коваленко зауважив, що кількість втрат серед росіян залежить від кількості наявної в них броньованої техніки, яка забезпечує підтримку під час штурмів та наступальних операцій.
Вона дозволяє десанту висаджуватись у значно ближчій зоні для здійснення штурму, а також техніка захищає від легкої стрілецької зброї та осколкових елементів під час артилерійських обстрілів.Однак у росіян з цим спостерігаються значні проблеми.
Зменшення кількості броньованої техніки безпосередньо впливає на збільшення втрат серед російських підрозділів,
– додав мовець.
За словами Коваленка, другим важливим фактором, що впливає на збільшення втрат ворога є рівень професійності та підготовки їхніх підрозділів. Так строковики, яких одразу після підписання контракту відправляють в зону бойових дій – це не якісний і не професійний елемент.
Якщо у 2022 році було мобілізовано 500 тисяч осіб, а цього року планують мобілізувати 400 тисяч, але якої якості та яку вони мають технічну підтримку у цьому випадку?
– зауважив експерт.
Він переконаний, що у 2023 році буде збільшуватися не територія, яку зможуть захопити росіяни, а лише збільшуватиметься показник знищення російських окупантів. І кожного місяця Генштаб буде фіксувати нові та нові рекорди.