Станом на 8 вересня 2021 року вакантною залишається 2 031 суддівська посада.
Вища рада правосуддя навела статистику щодо звільнень у сфері правосуддя: з початку 2021 року було звільнено 153 судді, серед яких 146 – за загальними обставинами і 7 – з особливих. При цьому 144 судді подали прохання про відставку. Про це інформують в прес-службі ВРП.
“Усього з початку 2021 року на загальних підставах звільнено 146 суддів: 144 – у зв’язку з поданням заяв про відставку, 2 – у зв’язку з поданням заяв про звільнення за власним бажанням”, – йдеться в повідомленні.
14 вересня попросили про звільнення 17 суддів. ВРП задовольнив їхні заяви про добровільну відставку.
Були звільнені, з них шестеро – у Запорізькій області, п’ятеро зі столичного регіону, двоє – Харкова. У результаті звільнень у п’яти із судів, а саме – Буринському районному суді Сумської області, Веселівському районному суді Запорізької області, Монастирищенському районному суді Черкаської області, Яготинському районному суді Київської області та Згурівському районному суді Київської області – залишається по одному судді, які повинні справляти обов’язки з правочинства.
Нагадаємо, що минулого тижня міжнародні партнери України – ЄС, США, Велика Британія, Німеччина, Канада, Рада Європи, ПРООН, ЄБРР – запропонували своїх експертів для перевірки та відбору членів вищих судових органів в рамках процесу, що може стати першою масштабною судовою реформою за 30 років незалежності України.
Про це повідомив Матті Маасікас – глава представництва Євросоюзу в Україні
Міжнародні партнери допомагали реформувати Верховний суд у 2016 році та створювати Вищий антикорупційний суд у 2018 році, надаючи юридичні консультації щодо конституційних змін, консультативну підтримку, менторство, комунікаційну та фінансову підтримку Громадській раді доброчесності, а також допомогу для психологічного тестування кандидатів на посади суддів Верховного суду.
У контексті Вищого антикорупційного суду партнери України сприяли створенню унікальної Громадської ради міжнародних експертів, що допомогла Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у відборі антикорупційних суддів з найвищим рівнем доброчесності та професіоналізму.
І Верховний суд, і Вищий антикорупційний суд були створенні із дотриманням прозорого та змагального процесу, що до того не застосовувався в Україні. Обидва суди користуються вищим рівнем довіри з боку громадян та бізнесу, аніж судова система загалом.