13 квітня стало відомо про деталі телефонної розмови президента США Джо Байдена з президентом України Володимиром Зеленським. Політики говорили про додаткову допомогу на $800 млн.
“Поки Росія готується посилити свої атаки на Донбасі, Сполучені Штати продовжать надавати Україні можливості для самозахисту. Цей новий пакет допомоги включатиме багато з уже наданих нами високоефективних систем озброєнь, а також нові можливості, адаптовані до [відбиття] ширшого наступу, який, як ми очікуємо, Росія почне на сході України. Ці нові можливості включають артилерійські системи, артснаряди та бронетранспортери. Я також схвалив передачу додаткових вертольотів. Крім того, ми продовжуємо сприяти передачі значних сил та коштів від наших союзників та партнерів по всьому світу”, – заявив Байден.
Джо Байден наголосив, що зараз не час відпочивати – Америка і надалі підтримуватиме боротьбу хороброго українського народу за свою незалежність. У цьому американський президент запевнив Володимира Зеленського.
У Міноборони США опублікували повний пакет військової допомоги від США:
- 18-ть гаубиць 155 мм Howitzer та 40 тисяч артилерійських снарядів
- 10-ть рухомих радіолокаційних станцій контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36
- 2-ва тривимірних радари AN/MPQ-64 Sentinel для сповіщення ПВО
- 300 тактичних безпілотників Switchblade (дрони-камікадзе)
- 500 ракет Javelin та тисячі інших протитанкових систем
- 200 бронетранспортерів M113
- 200 броньованих позашляховиків Humvee
- 11 гелікоптерів Мі-17
- Безпілотні судна берегової оборони
- Хімічне, біологічне, радіологічне та ядерне захисне спорядження
- Медичне спорядження
- 30 000 комплектів бронежилетів і шоломів
- Понад 2 тисячі оптичних та лазерних далекомірів
- вибухові речовини С-4 та підривне обладнання для розчищення перешкод
- протипіхотні міни спрямованого ураження M18A1 Claymore.
Раніше з`явилась інформація про те, що Білий дім планує виділити на нове озброєння для України 750 мільйонів доларів. Про це повідомляло агентство Reuters.
Зазначимо, що минулого тижня Сенат Сполучених Штатів Америки підтримав законопроєкт, згідно з яким президент Джо Байден може використати програму лендлізу. Це полегшить процес відправлення військової допомоги Україні та країнам східної Європи. Востаннє цю програму використовували під час Другої світової війни.