У неділю, 25 жовтня, по всій України відбулися місцеві вибори, за попередніми підсумками яких президентська партія “Слуга народу” не здобула нищівної перемоги, як на парламентських.

У партії вважають за доцільне піти в опозицію в окремих обласних радах. Про це заявила Євгенія Кравчук, заступниця лідера парламентської фракції “Слуга народу”.

За її словами, паралельно політсила намагатиметься організувати домовленості з іншими.

“В деяких регіонах ми будемо в опозиції особливо це стосується міських рад, деяких міст, з якими з цими мерами дуже складно налагодити стосунки, хоча Президент у своєму зверненні закликав до конструктиву… Я не можу говорити за інші регіони, але я з Тернопільщини, там у міській раді зрозуміло, що мер сформує самостійно більшість і, очевидно, якщо наші пройдуть, бо там на кілька голосів не вистачає, то вони очевидно, могли бути в опозиції”, — пояснила Кравчук.

Схожим чином ситуація розвивається у регіонах, де місцеві мери почали формувати монобільшість самостійно.

“Тому, я думаю це питання кількох тижнів, визначення політичних позицій, але я думаю, що у частині областей, особливо у частині обласних рад ми можемо навколо себе якимось чином створити ситуативну більшість – це абсолютно реалістично, і я впевнена, що колеги ставлять перед собою таку мету”, — підкреслила нардепка.

До слова, спостерігачі ОБСЄ виступили з першим вердиктом щодо місцевих виборів по всій Україні, які відбулися у неділю, 25 жовтня. Представники організації відзначили спокій та загальну прозорість на голосуванні.

Утім, не обійшлося повністю без порушень, особливо щодо спроби підкупу виборців. З відповідною заявою виступила Інгібйорг Сольрун Гісладоттір, керівниця місії спостереження за виборами БДІПЛ.

Вона виступила на онлайн пресконференції міжнародних спостерігачів від Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ, під час заходу були представлені попередні оцінки щодо виборів.

“На обмеженій кількості виборчих дільниць, яку відвідували представники Бюро демократичних інститутів і прав людини, під час проведення виборів, ми спостерігали, що виборчий процес проходив загалом спокійно, в гарно організований та прозорий спосіб, все процедури було дотримано. Про те це є загальні висновки нашої попередньої роботи”, — зауважила Гісладоттір.

Очільниця місії додала, кандидати вільно агітували під час виборчої кампанії, зареєстровано лише поодинокі випадки зловживання повноважень та звинувачення у ймовірному підкупі виборців.

“Маємо зазначити, що приватні медіа також не змогли неупереджено та збалансовано висвітлювати події виборчого процесу та всю діяльність передвиборчої кампанії кандидатів і вони так само не змогли забезпечити неупереджений поінформований вибір для українського виборця”, — додала вона.