Після падіння Путіна! Зеленський не втерпів: план капітуляції РФ – вирішальний момент війни, це крапка!

В результаті очевидно недемократичних виборів в Росії, які відбудуться в березні, Володимир Путін остаточно втратить легітимність як законний керівник держави. Це може стати переломним моментом у війні.

Таку думку в одному із інтервю висловив президент України Володимир Зеленський.

«Ми розуміємо, що вибори в Росії проходять недемократично. Не важливо, як вони проходять – всі знають, яким буде результат … Питання до світу: це можуть бути нелегітимні вибори, які світ не визнає. Тут «гра» вже буде на боці західних лідерів цивілізованого світу – визнати їх чи ні. До слова, може бути переломний момент — нелегітимність президента Путіна», — сказав Зеленський.

На його думку, західний світ без нагадувань з Києва має сам розуміти, що не потрібно визнавати російські вибори через їхню недемократичність.

«Дуже хотів би, щоб західний світ сам це розумів. Щоб мені не доводилося це робити – дзвонити, чинити тиск, говорити. Мені здається, що світ все це вже розуміє після всього того горя, яке Росія принесла всюди і, безумовно, в Україну», – зазначив президент.

Водночас Зеленський нагадав, що всередині Росії сьогодні немає реальної політичної опозиції Путіну.

«Ми бачимо цих людей. Ми бачимо таку опозицію умовну або штучну, у якої з Путіним однакові погляди на війну, на світову ізоляцію Росії, на використання ядерної зброї, економіку, окупацію України. Це не опозиція. Це просто ще один супутник Путіна, хоча і з іншим обличчям, ім’ям і тим же самим дияволом в середині», – вважає він.

Додамо, що раніше в Кремлі відбулася нарада «внутрішньополітичного блоку», на якій обговорили підготовку до президентських виборів 2024 року.

Як розповіли одному виданню обізнані джерела, влада має намір отримати результати не нижчі, ніж минулого разу.

Учасники наради виходили з того, що вибори пройдуть в планові строки, про що раніше говорив Володимир Путін.

«Обговорювалося побажання — результат кандидата від влади, як і явка, повинен бути вище, ніж в 2018 році», – розповів один зі співрозмовників видання.

Базовий сценарій підготовки до виборів передбачає, що кандидатом від влади знову буде Володимир Путін. Хоча сам він поки публічно не заявляв про плани брати участь у чергових виборах.

При цьому Кремль розраховує, що жителі окупованих територій України забезпечать додаткові голоси.

«Підтримка Путіна на «нових територіях» висока. Люди, які голосували за приєднання до Росії, з величезною часткою ймовірності проголосують на президентських виборах за Володимира Путіна», – кажуть джерела.

Видання нагадує, що на виборах 2018 року Путін нібито отримав 76,7% голосів при явці 67,5%.

Крім того, Кремль, ймовірно, стурбований тим, що невдачі армії у війні в Україні вплинуть на результати президентських виборів у Росії в березні 2024 року

Про це пишуть аналітики Інституту вивчення війни.

Зазначається, що в Кремлі почали вживати заходи для того, щоб фактична підтримка президента РФ Володимира Путіна на виборах не спиралася на успіхи Росії на полі бою. Зокрема, у президентській кампанії Путін хоче зосередити увагу на внутрішніх справах РФ, критиці Заходу, але не на війні в Україні.

«Путін та інші російські урядовці вже сигналізували про свій намір посилити цензуру, стверджуючи, що деякі громадяни, які виїхали з Росії, та інші, які все ще перебувають в країні, почали спроби дискредитувати майбутні президентські вибори, і що Росія зробить «усе необхідне», щоб запобігти втручанню у вибори», — йдеться у повідомленні.

Російська влада також намагалася консолідувати контроль над інформаційним простором РФ і посилила заходи щодо заохочення самоцензури. Аналітики вважають, що Кремль, імовірно, намагався зміцнити народну підтримку Путіна по всій Росії, створивши мережу «проксі» для проведення кампанії від імені Путіна.