Сьогодні стало відомо, що у МЗС Росії назвали «провокацією» план України створити на лінії розмежування з ОРДЛО та Кримом центри зв’язку з президентом. Однак в українському зовнішньополітичному відомстві наголосили, що РФ не завадить жителям окупованих територій комунікувати з Києвом.

Сталось це після того, як представниця МЗС Росії Марія Захарова назвала ініціативу української сторони «цирковим номером РНБО» й заявила, що начебто «силовики знову заготовили провокацію».

“Секретар РНБО України Олексій Данилов заявив про плани створити так звані пункти прямої комунікації з президентом, Кабміном і іншими органами української влади для жителів Кримського півострова і ЛДНР.

Головне в цій новині те, що ініціювала черговий цирковий номер Рада національної безпеки та оборони України. Замість того, щоб повернути утримувані у жителів Донбасу соціальні виплати, розблокувати життєво важливу інфраструктуру, українські силовики знову заготовили провокацію.

Що стосується Криму, то його мешканці сказали все що хотіли. Проблема в тому, що київська влада не хоче цього слухати й робить все, щоб перешкодити кримчанам говорити про свою позицію на міжнародних майданчиках”.

Україна не забарилась з відповіддю речник МЗС України Олег Ніколенко в коментарі НВ заявив, що Росія не зможе завадити мешканцям тимчасово окупованих Донбасу і Криму комунікувати з українською владою і що «політика залізної завіси не спрацює».

«Деградація ситуації на тимчасово окупованих територіях вимагає інноваційних рішень України. Поліпшення життя українців по обидві сторони лінії розмежування, надання їм якісних державних послуг і зміцнення їхнього зв’язку із рештою Української держави залишається безумовним пріоритетом для президента Володимира Зеленського», — наголосив представник МЗС.