Заяви представників російської влади та експрезидент РФ Дмитра Медведєва свідчать про черговий злет напруженості у відносинах між Росією та країнами Європи. Зокрема, згадані загрози можуть бути спрямовані на підняття агресивного настрою та викликати паніку в європейському суспільстві. Експерти вважають, що Путін цілком може вторгнутись до однієї з сусідніх європейських країн, проте для цього йому необхідно півроку на підготовку.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск закликає європейців мобілізуватися перед можливою агресією Росії проти Європи. Позиція Польщі щодо підтримки України і відвертих заяв представників російської влади є важливою частиною обговорення на міжнародному рівні.
Експерт Євген Магда вважає, що НАТО та ЄС розуміють, що Росія, не завершивши бойових дій в Україні, не здатна вести агресивні дії проти них. Тому вони можуть здійснювати відкриті заяви та висловлювати свою позицію, але конфлікт не ймовірний без завершення бойових операцій в Україні.
Польща, як стратегічний союзник України, продовжує підтримувати її в різних аспектах, включаючи військово-технічний план. Прем’єр-міністр Польщі, Дональд Туск, вже має політичний досвід та сприймає Україну дуже позитивно.
Україні потрібно максимально доносити до всього світу, що це не лише наша війна. Євген Магда розмірковує так: «НАТО та ЄС, як на мене, досить чітко розуміють, що Росія без завершення бойових дій в Україні не здатна здійснювати якихось агресивних дій щодо них. Тому тамтешні політики можуть робити гучні заяви».
За словами експерта, позиція того ж Туска цілком зрозуміла. Він має значною мірою продовжувати курс попереднього уряду. До того ж, сам ставиться до України дуже добре.
«Польща є стратегічним союзником України, продовжує потужно підтримувати нас у військово-технічному плані. Ну, а політичний досвід у Туска – один із найбільших у сучасній Європі», – наголошує Євген Магда.
Україні потрібно продовжувати висвітлювати свою ситуацію і наголошувати, що це не лише внутрішній конфлікт, а загроза для Європи в цілому. Євген Магда, вважає, що НАТО і ЄС розуміють, що Росія не зможе вести агресивні дії проти них без завершення бойових дій в Україні.
Щодо заяв представників Росії, вони, ймовірно, намагаються підняти агресивний настрій із внутрішніх політичних міркувань, зокрема, перед виборами в Росії, де Путін планує знову обрати себе на президентський термін.
«Щодо України – нам слід продовжувати боротися проти російської агресії. І максимально доносити до всього світу, що це не тільки наша війна, що РФ піде далі, якщо її не зламати і санкціями, і українськими руками, в які слід вкласти якнайбільше зброї», – підсумовує експерт.
Путін не відмовився від свого ультиматуму – відкат НАТО до кордонів 1997 року Екс-дипломат, політичний експерт, заступник командира роти добровольчого формування Бориспільської місцевої територіальної громади №1 Вадим Трюхан акцентує, що готуватися до війни європейців закликає не лише польське керівництво. Про це, нагадує він, говорив міністр оборони ФРН, про це постійно стверджують представники балтійських держав.
«У Європі, схоже, поступово сформувалося розуміння, що нинішня т.зв. РФ на чолі з військовим злочинцем Путіним не зупиниться ні перед чим у спробах створити радянську імперію 2.0. Зрозуміло, що Україна для такої Росії – це спосіб посилитись, ресурс. Адже найгірший сценарій, який малюють деякі аналітики – це поразка України, захоплення росіянами усієї нашої території – і поголовна мобілізація поневоленого населення (як уже відбувалося на тимчасово окупованих територіях). Плюс – використання наших ресурсів, заводів тощо для посилення імперської армії. Яка піде далі», – зазначає експерт.
Путін, продовжує Вадим Трюхан, не відмовився від свого ультиматуму — відкату НАТО до кордонів 1997 року. Він хоче відновлення зони впливу, який мав СРСР. Фактично – новий Варшавський договір, але у сучасних реаліях, пояснює екс-дипломат.
«У короткостроковій перспективі пряме вторгнення РФ до однієї з країн НАТО є малоймовірним, – вважає він. – Немає в неї наразі таких ресурсів. Їх у країни-агресора немає навіть на те, щоби вторгнутися в Чернігівську область чи Київську. Потрібно щонайменше півроку, щоб підготувати серйозне з’єднання сухопутних підрозділів (200-300 тисяч) і, наприклад, атакувати Польщу. Або Фінляндію. Або Естонію», — резюмував експерт.