На засіданні Тристоронньої контактної групи в форматі відеоконференції за участю нового глави української делегації Леоніда Кравчука і першого заступника глави делегації Вітольда Фокіна досягнуто домовленостей про чотири нові ділянки розведення і 20 ділянках розмінування в межах оновленого плану, передбаченого комюніке Паризького саміту “Нормандське четвірки” від 9 грудня 2019 року. Президент Зеленський відзначив успіхи Леодіна Кравчука на посаді голови ТКГ.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби Офісу президента.
Також на засіданні українська сторона підтримала необхідність розробки рамкового рішення ТКГ про протимінну діяльність, що допоможе оптимізувати подальшу роботу з цього питання.
Українська делегація також підтримала пропозиції по чотирьом новим ділянкам розведення сил.
Під час засідання робочої групи з питань безпеки голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Яшар Халіт Чевік зазначив, що після введення пакету додаткових заходів щодо консолідації режиму припинення вогню з 27 липня в цілому дотримується режим тиші, а на початку серпня СММ ОБСЄ не фіксувала жодного його порушення .
“Протягом 24 днів на Донбасі в результаті бойових дій не загинув жоден український військовий”, – наголошується в повідомленні ОП.
Під час обговорення підсумків роботи економічної групи говорилося, що українське підприємство з водозабезпечення продовжить здійснювати на постійній основі поставки питної води українському населенню.
В рамках гуманітарної робочої групи був також досягнутий прогрес у питаннях взаємного звільнення утримуваних осіб.
Українська сторона в черговий раз підкреслила виконання всіх домовленостей про підтвердження списки для взаємного звільнення утримуваних осіб та підтвердила інформацію про осіб, яку запитували учасники консультацій.
Україна очікує дзеркальних і симетричних дій від іншої сторони.
Також варто відзначити, що учасники засідання Тристоронньої контактної групи підтвердили зустріч радників глав держави нормандської четвірки, заявив президент України Володимир Зеленський, передає ” Інтерфакс-Україна”.
“Підтвердили зустріч радників в нормандському форматі. Це говорить про те, що після радників чекатимемо продовження зустрічі лідерів нормандії”, – заявив Зеленський журналістам під час брифінгу в Херсонській області, підбиваючи підсумки дводенного засідання ТКГ.
Зеленський нагадав, що під час останнього засідання Тристоронньої контактної групи були досягнуті домовленості про розмінування на 20 ділянках. Також президент згадав про домовленості щодо ділянок розведення сил і озброєнь уздовж лінії зіткнення.
“А це теж про збереження життів” – додав Зеленський.
Він також заявив про те, що під час засідання ТКГ українська сторона передала списки на обмін утримуваними особами, проте ще не отримали такі списки “від тієї сторони”.
Також відомо, що президент України Володимир Зеленський заявляє, задоволений результатами роботи Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі під керівництвом Леоніда Кравчука.
“Я дуже задоволений Леонідом Макаровичем Кравчуком. Ще раз хочу сказати: вдячний Кучмі – він дійсно багато роботи зробив. Дуже задоволений, зараз є досягнення”.
Глава держави зазначив, що переговори у форматі мінського процесу мають тривати – ТКГ має постійно зустрічатися поки що у відео-форматі через COVID-19. “Мають постійно зустрічатися, щоб ця конструкція не розвалилася. Це дуже складно. Це дуже тендітна конструкція, повірте мені”, – сказав Зеленський.
Напередодні у Кремлі підтвердили інформацію про можливу зустріч “нормандського формату” на рівні радників наприкінці серпня.
Раніше журналіст Сергій Гармаш, залучений Україною до роботи Тристоронньої контактної групи як представник ОРДЛО, повідомляв, що “нормандська” зустріч на рівні радників може відбутися 28 серпня. За його словами, участь у ній можуть взяти голова Офісу президента України Андрій Єрмак і з російського боку – заступник глави адміністрації Владіміра Путіна Дмитрій Козак.
Нагадаємо, наприкінці липня Росія заявляла, що виходить із нормандських переговорів на рівні радників лідерів держав: Козак написав листа раднику канцлера Німеччини Ангели Меркель з копіями для представників Франції та України, у якому назвав переговори по Донбасу на рівні радників безглуздими і запропонував від них відмовитися.