Як відомо, нещодавно наші захисники звільнили селище Урожайне на Донеччині від російських окупантів і тепер для нас відкривається можливість просуватись до основного пункту російської оборони на цьому напрямку.
Однак військовий експерт Олег Жданов звертає увагу на ще один важливий аспект – тепер українським артилеристам легше наносити удари по позиціях російських загарбників.
“Цінність цього звільнення полягає в тому, що далі у нас відкривається можливість просуватись до основного пункту оборони на цій ділянці фронту, а саме на Старомлинівку. Там розташоване село Завітне Бажання, але воно не так укріплене, як Урожайне, а за ним вже знаходиться Старомлинівка. І якщо ми звільнимо Старомлинівку, тоді фактично можна вважати, що ми прорвали оборону фронту на цій ділянці”, – сказав Жданов в коментарі УНН.
Експерт звертає увагу, що з цієї причини агресор так ретельно обороняв Урожайне, незважаючи на втрати.
А ще завдяки звільненню селища нашим захисникам буде легше завдавати удари по позиціях ворога.
“Справа в тому, що ми все підтягуємо, і фронт просувається, і наша артилерія тепер може спокійно обстрілювати з ствольної артилерії позиції ворога в районі Старомлинівки. І ми тепер можемо безпосередньо наносити вогневі ураження лінії оборони, або так званої «лінії суровікіна». Тому ситуація складається на нашу користь, а не на користь ворога”, – зазначив військовий експерт.
Також експерт заперечив можливість спроб ворога повернути село Урожайне під свій контроль, бо “все, що вони могли зробити – уже зробили”.
“Я думаю, що до атак на Урожайне навряд чи противник зможе повернутися. Тому що вони ще тиждень тому почали відведення своїх головних сил до Старомлинівки, для формування оборони там. Так що на сьогоднішній день повернутися в Урожайне немає можливості”, – зазначив Жданов.
У мережі ширяться кадри з фронту, де противник тікає з Урожайного, а наша артилерія супроводжує його вогневим ураженням в ході відступу. Проте, військовий експерт запевнив, що на кадрах видно зовсім не відступ ворога.
“Так от це був не вихід військ з Урожайного, а був результат відбиття контратаки російських загарбників на Урожайне – це була спроба відбити втрачені позиції”, – сказав Жданов.
Як розповідають експерти ББС, самі по собі укріплення й загородження, включно з мінними полями, не зупиняють, а лише стримують наступальні війська. Для подолання загороджень й розмінування існують різні інженерні машини, спеціальні підрозділи, що займаються інженерною розвідкою місцевості перед наступом, а потім допомагають військам долати їх.
Під час такого наступу кожна зі сторін використовує широкий набір сил і засобів. Наприклад, інженерна техніка і сапери, які розчищають підходи до оборонних позицій, зазнають обстрілу артилерії. З нею, своєю чергою, найкраще справляється авіація наступальних військ.
Проти вертольотів й літаків застосовують системи ППО ближнього радіуса та свою авіацію. З ППО, своєю чергою, може ефективно боротися реактивна і ствольна артилерія наступальної сторони, а проти них — авіація та батареї сторони, що обороняється, у якої є свої інженери, що намагаються встановити нові мінні поля. Навіть на рівні підтримки це дуже складні комбінації. А в боях беруть участь ще й основні сили – піхота та бронетехніка.
Усю цю систему називають загальновійськовим боєм.
Ефективність кожної зі сторін у ньому визначають не лише зусилля й засоби, але й підготовка військ, починаючи з кожного військовослужбовця і закінчуючи великими формуваннями. Цю підготовку, вміння діяти у зв’язці з іншими учасниками бою, називають бойовим злагодженням.