Президент США Джозеф Байден під час розмови з президентом Росії Володимиром Путіним 30 грудня обговорюватиме з ним Україну. Зокрема, американський президент вимагатиме від російського лідера негайно відвести війська від українських кордонів.
Про це написав американський журналіст Джек Детч у своєму Twitter.
«Ми продовжуємо спостерігати значну присутність російських військ на і навколо кордонів з Україною. Ми продовжуємо говорити російській стороні… що для реального прогресу на переговорах, для досягнення безпеки та стабільності в Європі буде необхідний контекст деескалації, а не ескалації… Байден дасть ясно зрозуміти, що є дипломатичний шлях до деескалації напруженості в регіоні, якщо президент Путін в ньому зацікавлений» – повідомив він з посиланням на представника адміністрації президента США.
Сьогодні Штати співпрацюють з європейськими колегами над санкціями проти Росії, які будуть застосованні, якщо остання вдасться до повномасштабного вторгнення на територію України.
Детч додав, що в разі загострення США і Європа застосують проти РФ санкції та почнуть поставки додаткового озброєння в Україну.
Раніше повідомлялося, що на прохання Росії президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден проведе телефонну розмову з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним. Вони обговорять ряд тем, включаючи майбутні дипломатичні контакти США і Росії. Про це повідомила прессекретарка Ради національної безпеки США Емілі Хорн.
За її словами, російський лідер попросив американського колегу про дзвінок, і Байден погодився, оскільки “він вважає, що коли мова йде про Росію, прямий діалог між лідерами незамінний”.
“Адміністрація Байдена продовжує вести активну дипломатичну роботу з нашими європейськими союзниками і партнерами, консультуючись і координуючи загальний підхід у відповідь на нарощування Росією військової потужності на кордоні з Україною”, – зазначила Хорн.
Останні переговори між президентом США та Росії відбулись 7 грудня. Путін та Байден, перш за все, обговорили загострення ситуації довкола України, зокрема загрозу російського повномасштабного вторгнення. Окрім цього, вони обговорили кібербезпеку та інші питання.