Деякі члени військового альянсу хочуть встановити чіткий графік приєднання України, але лише після закінчення війни.

Про це йдеться у матеріалі The New York Times.

Проте тепер серед союзників України спалахнула дискусія, яка чинить тиск на президента США Байдена, щоб той підтримав значно швидший і більш певний шлях до членства України в НАТО.

“Тільки Німеччина повністю стала на бік пана Байдена, хоча деякі з інших 29 союзників мають власні тихі сумніви щодо готовності України повноцінно приєднатися до альянсу — і щодо ризиків того, що країни НАТО можуть бути безпосередньо втягнуті в конфлікт з Росією в майбутньому”, – пише NYT.

Під час зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Осло два тижні тому багато союзників, на чолі з Польщею та країнами Балтії, наполягали на тому, що рішення про статус України має бути чітким під час зустрічі пана Байдена та інших світових лідерів.

Очікувалося, що питання про шлях України до членства стане ключовим під час зустрічі Джо Байдена з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом 13 червня у Білому домі.

Столтенберг запропонував Байдену компромісну пропозицію, згідно з якою НАТО погоджується, що Україні, яка вже використовує у війні стандарти та озброєння НАТО, не потрібно буде проходити стандартний процес для кандидатів на членство, перш ніж вона зможе приєднатися.