Генпрокурор України Ірина Венедіктова вважає провал судової реформи причиною затягування посадок.
Про це вона написала на своїй Facebook-сторінці.
Венедіктова зазначила, що затягування процесу правосуддя відбувається через брак кадрів в судах і повільного прогресу в роботі органів по боротьбі з корупцією.
“Правосуддя в Україні затягується на роки і тут не допоможе тільки регулярний наганяй для правоохоронців. Посадки неможливі без судів! Тому що коли оперативники, слідчі і прокурори видають спільний результат в суд – його часто просто нікому розглядати”, – заявила вона.
Генпрокурор вважає, що антикорупційні органи не виконують в повному обсязі поставлені їм завдання.
На її думку, якщо САП і НАБУ і здійснять передачу обвинувальних актів у відкритих кілька років тому справах, ВАКС через недостатню кількість працівників не зможе оперативно винести рішення.
Глава Офісу генпрокурора поскаржилася і на відсутність керівництва в правоохоронних органах.
“10 місяців немає Директора ДБР, неоднозначні коливання навколо статусу керівника НАБУ, попереду непростий конкурс на посаду глави САП, більше півроку і. О. Голови ДФС, як вітер змінюються керівники митниці”, – написала вона.
Венедіктова додала, що Офіс генерального прокурора почав розробку змін до законодавства для підвищення ефективності судових процесів у справах про корупцію. За її словами, створені напрацювання і щодо внесення змін до Кримінального кодексу.
Генпрокурор в інтерв’ю ТСН також поділилась деталями співпраці з НАБУ і відмовилась критикувати директора бюро Артема Ситника.
Венедіктова стверджує, що «посадки» в Україні проводяться. «ВАКС ухвалив 10 реальних вироків позбавлення волі. Там і прокурори, і судді, і СБУ», сама генпрокурор оголосила підозри нардепам і п’ятому президенту Порошенку.
Генпрокурор готова відзвітувати перед Радою будь-коли та піти у відставку, якщо нардепи ухвалять таке рішення. «Попри коронавірус, попри те, що прокурори були в атестації, у нас показники вищі ніж торік і у 2018».