Росія може вдатися до ядерної зброї для швидких перемог над більш слабкими сусідами.

Про це сказав головнокомандувач об'єднаними збройними силами НАТО в Європі генерал армії США Кертіс Скапаротті на засіданні комітету Палати представників з питань збройних сил, передає "Голос Америки".

За його словами, російські військові серйозно вивчають можливість застосування ядерної зброї в обмежених військових конфліктах.

«Я думаю, що це частина російської доктрини і їх способу ведення війни, якщо хочете», – заявив Скапаротті.

Також, генерал заявив, що росія залишається «основною загрозою» євроатлантичній безпеці. Виступаючи на слуханнях у Палаті представників Конгресу США, Скапарротті висловив занепокоєння щодо програми військової модернізації, яку реалізує Москва.

Генерал також відзначив, що Росія прагне підірвати будь-які кроки на шляху євроатлантичної інтеграції на Балканах, використовуючи дезінформацію та підтримку екстремістських сил у всьому регіоні.

«Росія продовжує своє відновлення як стратегічного конкурента і залишається головною загрозою для стабільного євроатлантичного безпекового середовища», – вказав генерал і додав, що американська військова перевага може бути збережена лише у тому разі, якщо Америка продовжуватиме інвестувати в оборону.

Окрім цього, США планують передати Україні ще два катери класу Island.

Про це заявив генерал Кертіс Скапаротті

Два таких катери зараз проходять технічне обслуговування у США, а українські екіпажі незабаром відбудуть на навчання.

"Ми працювали і продовжимо працювати на морському напрямку з їх Військово-морськими силами. У нас з ними хороші стосунки. І зараз є збільшення в фінансуванні, яке ми запросили у Конгресу для передачі Києву морських засобів, перш за все двох кораблів – патрульних катерів класу Island, щоб почати поповнювати їх ВМС. Йдеться і про інші засоби", – заявив він.

Виступаючи перед американськими сенаторами, генерал сказав, що напад Росії на українські кораблі повинен бути приводом для збільшення допомоги Україні. Яке саме озброєння буде відправлено в Україну – невідомо. Але те, що США та НАТО готові модернізувати український флот – очевидно й це неабияк обнадіює.