Наразі гострим у суспільстві стоїть питання мобілізації. Його розгляд та можливості вирішення вже вийшли на рівень Верховної Ради та Президента, що свідчить про те, що треба приймати адекватні та продумані рішення.
Оновлений законопроєкт, за який вже проголосували у першому читанні не зовсім задовольнив українців. Вони вимагають, щоб мобілізація була справедливою як для звичайних громадян, так і для депутатів, прокурорів та інших чиновників. Саме цей момент є найважливішим для українців.
Саме тому питання мотивації українців є найголовнішим на сьогодні для розв’язання проблем з мобілізацією. Про це говорять і самі депутати. Вже неодноразово говорили про те, що дехто готовий піти на фронт і воювати, але поки вони дають задню, нібито якщо це має передбачатись у законопроєкті. У такому випадку вони підуть.
Отже найголовніше передбачити мобілізацію всіх на рівні. Окрім цього, як висловився Секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в інтерв’ю одному каналу.
«Ми маємо мотивувати людей йти в армію, там мають бути професіонали. Тому це також і забезпечення цих підрозділів, які в нас безпосередньо на лінії фронту, мотивування їх.
«Коли ми говоримо глобально про асиметричну війну, ми ж маємо розуміти, що ми можемо її вести тільки технологічними силами та засобами. І ці технологічні сили та засоби потребують спеціальних людей, спеціальної підготовки. Наприклад, навіть ті дрони, які потопили той же Цезар Куніков, то це певні вимоги до операторів. Якщо ми говоримо про серйозніші дрони, це ще вищі вимоги мають бути до операторів. Тому ми маємо створювати умови, щоби ці люди приходили.», — повідомляє Костенко
В цілому, механізм як мотивувати людей йти на фронт вже існує, просто потрібно переформатувати процес так, що він проходив більш справедливо. В першу чергу, приклад повинні показати чиновники, суді, поліція та прокурори.