1 листопада, до Києва прибула канцлер Німеччини Ангела Меркель. Канцлер Німеччини Ангела Меркель розповіла, які б три найбільш важливі реформи вона провела, якби була прем'єр-міністром України.
Про це вона сказала, відповідаючи на питання студентів Київського національного університету ім. Шевченка.
"Якщо я була прем'єр-міністром України, я б, звичайно, детальніше ознайомилася з ситуацією, але думаю, що перша реформа – це механізм боротьби з корупцією. Я вважаю це однією з найбільш складних проблем, ця проблема не вирішується за один день, але тут ще потрібно багато чого зробити за допомогою міжнародних експертів, у яких є досвід ", – сказала Меркель.
Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона
Другою важливою реформою для України вона назвала реформу децентралізації з передачею фінансових ресурсів і відповідальності місцевої влади.
По-третє, на думку Меркель, Україні необхідно створити законодавчу основу для приватизації, оскільки до цих пір в Україні багато держпідприємств, які працюю неефективно.
"Потрібно більше приватизувати", – радить канцлер.
Окремо Меркель зупинилася на програмі Міжнародного валютного фонду для України і пов'язаному з нею підвищення цін на енергоносії, що викликає великий резонанс у громадян.
Вона зазначила, що підвищення цін на енергоносії є великим викликом для людей в зв'язку з їх низькими доходами.
При цьому вона підкреслила велику важливість реформи цін на енергоносії і відходу від практики вирізнення владою субсидій для всіх.
«Ми в Німеччині завжди йшли шляхом, який був важким – відходити від загальних субсидій і надавати індивідуальні субсидії. Якщо всі отримають субсидії, навіть ті, хто може заплатити за енергоносії, про успіх говорити не можна. Ми бачимо, що шлях важкий. Але треба враховувати реальність », – заявила політик.
Меркель зазначила, що Німеччина в цьому питанні робить цільову підтримку малозабезпечених.
Канцлер підкреслила, що Україна багато чого досягла за останній час, знизивши економічну залежності від Росії і переорієнтувавшись на інших торгових партнерів.
"Це досягнення, яке не можна недооцінювати, але я закликаю далі працювати", – резюмувала вона.