Полонені українські моряки продемонстрували твердість духу і звернулися до українців зі зворушливими словами.
Коли українських політв'язнів заводили до зали суду, присутні журналісти, адвокати і близькі моряків зустрічали їх оплесками, повідомляють журналісти.
Спілкування із представниками українських ЗМІ моряки почали словами "Слава Україні" та жартами.
"Все буде Україна. Слава Україні! Дасть Бог — скоро будемо вдома. На катерах назад. Декілька латок наклеїмо. Хоча у нас там все нормально", — сказали моряки.
Додамо, Лефортівський суд Москви в середу, 17 квітня, продовжив арешт всім 24 українським морякам, яких затримали під час проходження Керченської протоки восени.
Строки утримання під вартою продовжили до 24 і 26 липня. Моряків поділили на групи та арештовували по черзі в закритому режимі.
Строк слідства по справі встановлено до 25 серпня.
На засідання прибули родичі моряків та українська омбудсмен Людмила Денісова.
Під час попередніх судових засідань моряки відмовилися давати свідчення відповідно до статті 17 Женевської конвенції, яка стосується прав військовополонених.
Захист виступав за розгляд справи у відкритому режимі, однак суддя задовольнив клопотання ФСБ про закритий формат.
Також адвокати українців просили суд передати справу до Московського воєнного гарнізонного суду, адже українська сторона вважає моряків військовополоненими. Та суд у цьому відмовив.
За словами захисника Іллі Новікова, російські слідство, прокуратура та суд вважають, "оскільки немає війни, то немає і військовополонених, і це звичайна кримінальна справа".
"Женевська конвенція 1949 року про поводження з військовополоненими прямо передбачає, що вона застосовується у випадку оголошення війни та будь-якого збройного конфлікту", – пояснив адвокат.
Відзначимо, що Україна звернулася до Міжнародного трибуналу щодо Росії для звільнення українських моряків і суден, захоплених у результаті агресії РФ у Керченській протоці.
Розраховується, що вже за лічені тижні Трибунал зобов'яже Росію звільнити наших моряків та українські кораблі, а її дії буде визнано неправомірними. Саме такі рішення наближають звільнення, а також робить невідворотним притягнення Росії до міжнародної правової відповідальності.
У Росії все ще є шанс звільнити наших моряків і кораблі, не чекаючи формального визнання вчиненого Кремлем міжнародного злочину.