У понеділок на сході України зенітники Повітряних сил приземлили 6 повітряних цілей ворога, зокрема два літаки і вертоліт.

 

 

Про це повідомила пресслужба командування Повітряних сил.

23 січня на східному напрямку підрозділи зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України знищили два  російські штурмовики Су-25, ударний вертоліт Ка-52, дві керовані авіаційні ракети Х-59, БпЛА оперативно-тактичного рівня “Орлан-10”.

На сьогоднішній день практично у всіх російських літаків стратегічної авіації витрачений їх моторесурс. Так, літаки Ту-95МС, Ту-160, Ту-22М3 – всі літаючі мерці.

У своєму Телеграм-каналі ситуацію зі станом російських літаків описав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко. Він зазначив, що кожна зайва година навантаження на силові установки літаків стратегічної авіцаіі РФ – це вирок.

“У нинішніх умовах кожна зайва тонна ваги на Ту-95МС використовує ще більше його ресурс, і саме з цієї причини вони вже давно економно застосовують їх з двома, максимум чотирма ракетами Х-101, що так само має значний вплив на ККД їх ударів по Україні. У свою чергу, 2022 рік мав значний вплив на показники зносу планера і силових агрегатів цих літаків, внаслідок чого я можу припустити, що в 2023 їх загальний стан досягне критично-катастрофічного показника, що так само нам на користь”, – резюмував Коваленко.