Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що ЗСУ готові до контрнаступу, втім, це має відбутися несподівано.
Про те, які напрямки будуть найбільш складними для наступу ЗСУ, розповів в інтерв’ю одному із українських ЗМІ військовий оглядач, майор запасу та ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.
“Багато хто каже, що пріоритетом має бути південний напрямок, тому що дуже важливо відрізати Крим, угруповання російських військ від постачання по суходолу з материкової частини Росії. Тобто перерізати цей коридор, вийти на узбережжя Азовського моря. Таких прогнозів багато, і ми розуміємо, що це буде дуже важливо. Але не факт, що саме такий контрнаступ ми планували, і що саме ці плани розробив наш Генштаб”, – каже Гетьман.
Він стверджує, що один контрнаступ не може призвести до того, що ми переможемо в цій війні і звільнимо всі наші території.
“Наступ має певні терміни, певну мету, рубежі, на які ми маємо вийти. Після цього він закінчиться. Ми починаємо рахувати, на жаль, наші втрати, приводити до ладу зброю — все, що потрібно для подальших бойових дій. Міністр оборони Резніков каже, що треба трохи перегріти всередині суспільства очікування цього наступу, начебто ми зараз ледь не до Москви дійдемо. Ні, це буде просто просування, дай Боже, щоб воно було на великих територіях”, – каже Гетьман.
Він вважає, що контрнаступ ще не означає кінець війни і остаточну перемогу.
“Це треба розуміти і до цього морально готуватися. Ворог дуже потужний, в нього ще дуже багато зброї. Зараз, за оцінками, перебуває 375 тисяч на нашій лінії фронту, 6 тисяч одиниць важкої техніки. Це серйозна сила. Недооцінювати ворога — вкрай небезпечно”, – резюмує Гетьман.