ЗСУ зможуть невдовзі розвинути свій наступ. Про це сказав полковник запасу та назвав перспективні напрямки на фронті.
В останні дні температура знизилася, а тому склалися сприятливі умови для успішного наступу ЗСУ на північному Сході, а саме на напрямі Троїцьке – Сватове – Кремінна. Про це в ефірі одного з телеканалів розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу Роман Світан. Він вважає, що за таких погодних умов ґрунт промерз на глибину 20 –30 сантиметрів і він зможе витримати колісну та гусеничну техніку.
Найкращий час для наступу
Світан зазначив, що зараз навіть краща година для наступу, ніж була влітку. І на це є свої причини, головна з яких – це промерзлий ґрунт, адже він стає як асфальтована траса для колісного та гусеничного транспорту. Важка техніка ЗСУ може рухатися навіть по полях, адже ґрунт її витримає. Тому будь-який напрямок може бути пріоритетним, наголосив експерт. У тій місцевості попередні роки були посушливі, вода зникла навіть з колодязів і з початком зими ґрунт висох дуже швидко. “Тому зараз ми вже бачимо початок руху українських військ на цьому фронті практично в трьох місцях”, – повідомив він.
Три напрями наступу українських військ:
– з Куп’янська вздовж траси до залізничної дороги на Сватові;
– з Макіївки (Луганська область) на Схід у бік Красноріченського – лівий берег ріки Красна;
– з Червонопопівки біля бік Кремінної вздовж траси Сватове – Кремінна. “Дуже перспективний напрямок, яким уже кілька кілометрів пройшли ЗСУ”, – підкреслив Світан.
На його думку, всі три напрямки будуть активізовані, і незабаром та навіть швидше, ніж відбувся прорив Запорізького фронту, ми побачимо прорив укріпрайону Сватове – Кремінна. А далі – форсування ріки Красна та вихід на оперативний простір по дуже сухій, рівній поверхні, по якій ЗСУ зможуть розвинути наступ у бік напрямку Щастя – Старобільськ, зазначив експерт.
Також про ситуаціяю на фронті розповів військовий експерт, колишній речник Генерального штабу Збройних сил України, капітан І рангу Військово-морських сил Владислав Селезньов. Він повідомляє, що зараз росіяни пробують різні тактики на фронті: і авіанальоти, і вогневий вал, і тактику штурмових груп. Окупанти мають невеликі успіхи на південь від Бахмута, але зазнають великих втрат.
“Зараз щільність військ за рахунок “чмобиків” значно зросла, тому потрібно більше розвідувального обладнання для більш ефективного відстеження пересування ворога. Росіяни мають значну перевагу у чисельності. Мобілізовано більше людей, аніж у лютому напало на Україну. Вони погано споряджені, але їх дуже багато. Сили оборони щодня знищують до батальйону особового складу, лише близько 500 убитими“, – зазначив він.
Говорячи про Сватівський напрям, Селезньов зазначив, що зміна погодних умов – це вагомий фактор, проте важливіший чинник – ущільнення ворожих бойових порядків. На першій лінії – незначна кількість бойового складу. Основні сили розміщені у районі Старобільська, щоб не допустити глибокого прориву ЗСУ.
“Зима не зупинить бойові дії. Вони продовжуватимуться згідно з отриманими завданнями командування”, – наголосив експерт.
На Запорізькому напрямку не підтвердилася інформація про втечу росіян із Пологів. У Токмаку та Мелітополі росіяни готуються до оборони. Імовірність ворожого наступу у цьому напрямі невелика. На цьому напрямі неможливо пересуватися приховано. Наразі там йдуть активні артилерійські дуелі.
Коментуючи ситуацію навколо Херсона, він сказав, що на лівому березі Дніпра наразі працюють партизани та ССО. Імовірність форсування Дніпра є дуже низька, оскільки це пов’язано із величезними втратами.
“Тож поки триватиме диверсійна діяльність. Як проходитиме наступ на цьому напрямі, у Генштабу є власні плани. Однак ми дізнаємося про їх лише постфактум“, – резюмував Селезньов.