Правду не приховати. Петро Порошенко, будучи президентом, допоміг Віктору Медведчуку уникнути санкцій. Мені вдалося відновити всю хронологію тих подій, – пише в своєму телеграм колишній депутат Сергій Лещенко.

Далі слова Лещенка без змін:

4 жовтня 2018 парламент України проголосував за санкції на канали Медведчука. Хоча між Верховною Радою і апаратом Ради безпеки України 20 хвилин їзди на автомобілі, з вулиці Грушевського на вулицю Петра Болбачана офіційний текст постанови парламенту їхав три (!) тижні. Він потрапив до Ради безпеки тільки 26 жовтня. При цьому текст відправили без супровідного листа спікера парламенту.

Постанова пролежала в Раді безпеки два (!) місяці. Аж 26 грудня 2018 його винесли на засідання, де слухалися санкції. Але в проекті рішення не згадувалися телеканали Медведчука.

Деякі члени РНБО відчували, що ситуація вже виглядає непристойно. Адже пройшло два з половиною місяці після голосування парламенту, і ніякої реакції не було. Але президент Порошенко … технічно “заговорив” питання.

26 грудня 2018 року на засіданні Радбезу Порошенко оголосив, що доручає СБУ “протягом тижня” юридично доопрацювати питання санкцій. Але пройде не тиждень, а більше місяця. Тільки 31 січня вже 2019 року на ім’я президента Порошенка внесуть проект рішення за підсумками засідання 26 грудня. Але його так і не введуть в дію!

Після цього заступник секретаря Ради безпеки Олександр Литвиненко напише доповідну своєму керівнику Олександру Турчинову, що ніякого рішення так до сих пір і не прийнято. І тільки коли пройде ще півтора місяці, тобто 14 березня 2019 року Турчинов оголосить про проведення Ради безпеки шляхом письмового голосування за доопрацьоване рішення, яке було прийнято 26 грудня 2018.

Голосування членів РНБО закінчиться 19 березня 2019 і президент Порошенко підпише указ. Але найцікавіше, що там не накладаються санкції на телеканали Медведчука, а знову доручається СБУ “завершити перевірку”. Незважаючи на те, що сам Порошенко ще в грудні давав “тижневий термін” СБУ доопрацювати питання.

Рятуючи канали Медведчука від санкцій, Порошенко поставив їх собі на службу. Кандидат Порошенко і його дружина з двох різних локацій включалися в ефір каналу. А між першим і другим туром Порошенко з’явився в студії 112, де сказав, що СБУ не дало йому доказів про порушення законів цим каналом.

Накласти санкції Порошенко міг і після поразки на виборах, адже з дня проведення другого туру 21 квітня до інавгурації Зеленського 20 травня він цілий місяць підписував різні укази. Але так і не наклав санкцій.