Державна фіскальна служба (ДФС) зменшить на 10% податкові перевірки бізнесу в 2019 році. До плану-графіка проведення перевірок потрапить менше підприємств, ніж в 2018-му, заявив в.о. заступника голови ДФС Євген Бамбизов, якого цитує прес-служба ДФС.

Як розповів Бамбизов, в податковій існує ризикоорієнтований підхід до діяльності платників податків та здійснення їх планування до перевірок. На сьогодні в ДФС здійснюється перегляд затверджених ризиків з метою їх актуалізації.

"Затверджені ризики є застарілими і вже не можуть об'єктивно характеризувати те чи іншу підприємство. Ми зараз здійснюємо перегляд критеріїв ризикованості, визначаємо їх актуальність і пріоритетність. І вже планування перевірок на 2019 рік здійснено з урахуванням актуалізованих ризиків. Вони будуть оприлюднені на веб-порталі ДФС для того, щоб бізнес розумів, в якому випадку фіскальна служба прийде до нього з перевіркою", – зазначив Бамбизов.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання


Він підкреслив, що під час перевірок не будуть зачіпати бізнес, який не має об'єктивних факторів ризику. Крім того, важливим кроком в системі аудиту стане впровадження електронної перевірки, над якою в ДФС активно працюють. Це дозволить виявляти більшу частину ризиків ще до перевірки, додав Бамбизов.

Варто нагадати, що з жовтня в Україні стартували масштабні перевірки бізнесу – масштабне "полювання" на підприємців, які платять зарплати в конвертах. У Кабміні кажуть, що перевірятимуть всіх без винятку.

При цьому прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив профільним відомствам донести до роботодавців інформацію про штрафи за відсутність оформлення трудових відносин з працівниками.