Зараз запущено їхнє виробництво вже в Україні.Коли кажуть, що це “турецькі” Bayraktar – так, ми їх отримали з Туреччини, але важливо вказати, що двигуни для цих безпілотників виробляються в нашій країні, – розповів Єрмак.
Загалом, за його словами, Київ має “величезну програму військової допомоги від Заходу”. Так, Велика Британія бере участь у будівництві флоту.
З цією країною ми реалізовуємо проєкт розвитку наших військово-морських сил на 1,7 млрд фунтів стерлінгів, з Францією розмір спільних програм сягає 1,3 млрд євро, – зауважив Єрмак.
Очільник ОП також нагадав про отримання зі США ракет Javelin та іншої військової техніки.
Американський президент сказав, що вони нададуть усю необхідну військову допомогу, щоб Україна могла відбити будь-яку атаку на її територію. Що з Україною сьогодні “дійсно співпрацюють як зі стратегічним партнером”, – наголосив керівник Офісу Президента.
Також Андрій Єрмак наголосив на питанні зустрічі Зеленського та Путіна і можливість їхніх переговорів, і зокрема наголосив на ситуації Донбасу.
Ми дуже сподіваємось, що нам вдасться досягти прогресу за деякими напрямками. Україна вийшла з трьома дуже важливими ініціативами. Перше – повернення до режиму припинення вогню. Порушується питання двох КПВВ — “Щастя” та “Золоте”, які з українського боку давно вже цілком готові, вони зроблені на дуже високому європейському рівні. Туди приїжджали посли G7 кілька разів і відзначали найвищий рівень сервісу. Третє — давно не було обміну, ми передали до ТКГ вчергове списки людей на визволення, це до ста людей. Поки що відповіді немає. Наші представники в ТКГ продовжують вести переговори, робота дуже виснажлива, але за цим стоять життя людей, і ми наполегливо її продовжуватимемо, – повідомив Єрмак.