Президент України Володимир Зеленський вважає “жахливими” конфлікти у Європі, до яких причетна Росія. Про це він заявив The New York Times у інтерв’ю, яке записали 16 грудня, стенограму розмови опублікував 19 грудня сайт Офісу президента.

“Усі конфлікти, які існують сьогодні у Європі, де так чи інакше є присутність Російської Федерації, я вважаю жахливими і, звичайно ж, дуже всім бажаю, щоб це закінчилося. Всі ці конфлікти – це показник того, що всюди, де була “заморожена” територія – це Придністров’я, це Абхазія, це Донбас, це Карабах, – всі ці території з роками програють у розвитку, програють економічно”, – сказав Зеленський.

Він вважає, що “найстрашніше – програють люди”.

“Коли я кажу, що програють люди, я маю на увазі і людей, що живуть на цих окупованих територіях. Вони програють тому, що розривають стосунки із центральною частиною їхньої країни. Вони “у повітрі”, не розвиваються, вони страждають, і найстрашніше, що вони просто доживають життя, не отримуючи від нього задоволення, і вони прирікають усі наступні покоління на таке життя. Життя в ізоляції у той момент, коли сучасний світ ширший і набагато прекрасніший”, – пояснив Зеленський.

Він підкреслив, що “всі ці конфлікти не можуть зрівнятися із конфліктом між Україною та Росією”.

“Ми дуже великі. Україна дуже велика. І те, як ми захищаємо нашу країну – на самому початку ми показали, що окупувати Україну неможливо. Всі помруть тут, але незалежність нашої країни ніхто не віддасть”, – заявив Зеленський.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення до України, незважаючи на надані Україною факти та докази.

У Придністров’ї та Нагірному Карабаху російські військові присутні як миротворці.

Абхазія та Південна Осетія, згідно із грузинським законодавством, – окуповані Росією території. Регіони проголосили незалежність від Тбілісі на початку 90-х років. У 2000-х роках незалежність Абхазії та Південної Осетії визнали чотири країни: Росія, Нікарагуа, Венесуела та Науру.