Не дивлячись на те, що головний прокурор уже покинув свій пост, в Грузії тривають масові протести. Про те, чому виник конфлікт і чого домагаються учасники мітингу, дізнавалася редакція Корупція.Інфо

Протести в Тбілісі почалися 31 травня 2018 року, після того, як суд виніс скандальне рішення вбивцям двох школярів, які загинули під час конфлікту між учнями 9-тих і 11-тих класів в грудні 2017 року. Хлопцям було нанесено безліч ножових поранень, від яких Дадунашвілі помер на місці, а Саралідзе помер в лікарні на наступний день.

Популярне: Введення абонентської плати на опалення і воду: В Україні вступає в силу новий комунальний закон

В кінці 2017 були затримані два неповнолітніх хлопця, і їх звинуватили в груповому вбивстві Саралідзе, і одного з них у вбивстві другого хлопця Дадунашвілі. Судовий процес тривав аж до травня 2018, і суддя визнав хлопців невинними в груповому вбивстві. Одного з підозрюваних звинуватили у вбивстві тільки одного хлопця – Дадунашвілі, а другого приписали тільки спробу умисного вбивства.

Після оголошення такого вердикту, вбитий горем батько Давида Саралідзе заявив про те, що «Вбивці сина не покарані. Хто вбив мою дитину? Прошу підтримати мене всю Грузію ». Після чого під будівлею прокуратури почали збиратися небайдужі жителі Тбілісі. Уже до вечора зібралося кілька сотень людей, які скандували «Не покривайте вбивць», «Справедливість повинна бути відновлена».

Батько загиблого Давида, заявляв, що прокуратура навіть не проводила розслідування. Він стверджує, що за словами очевидців, його синові поранень завдали як мінімум чотири людини, і вбивці дитини досі на волі. За його версією, прокуратура спеціально покриває вбивць, серед яких міг опинитися і син колишнього співробітника прокуратури Мірзу Субеліані.

Уже до кінця дня під будівлею Головної прокуратури зібралися тисячі людей, які вимагали негайної відставки Головного прокурора. Іраклій Шотадзе щоб уникнути наростання конфлікту заявив, що покидає свою посаду і сподівається на те, що найближчим часом справу буде переглянуто і винесуть справедливий вирок.

Але протестуючих відставка прокурора не задовольнила, активісти заявили, що проводитимуть акції протестів, поки не побачать результати роботи прокуратури та остаточне рішення суду. Вже першого числа протести перемістилися до будівлі Парламенту, де активісти зажадали негайного затримання батька одного з можливих вбивць – Мірзу Субеліані. Протестуючі дали час до 9 вечора, але уряд не відреагував на заяву активістів, після чого люди почали вимагати і відставки прем'єр-міністра. Сам прем'єр Георгій Квірікашвілі спробував поговорити з мітингувальниками, але його з ганьбою прогнали з площі. Але чоловік йти зі своєї посади відмовився, заявивши, що особисто контролюватиме розслідування, яке вже передали співробітникам МВС.

Вчора до протестувальників вийшов сам Президент Георгій Маргвелашвілі, який поспілкувався з батьком вбитого хлопчика і висловив йому своє співчуття, заявив, що ситуація взята під контроль, і якщо виникнуть сумніви щодо діяльності співробітників Прокуратури щодо цього розслідування – вони будуть покарані.

Але зустріччю з Президентом протестуючі залишилися не задоволені, вони вимагають не тільки розкриття справи, а й відставку уряду, на чолі з прем'єром, на що Георгій Маргвелашвілі не погодився. Сьогодні вранці 2 червня, активісти оголосили про перерву акції протесту, але заявили, що вже ввечері продовжать пікети. Акцію протестів оголошену на вечір підтримали жителі та інших міст: Кутаїсі, Батумі, Зугдіді, Горі і Руставі.