Окупаційні війська РФ обстрілюють Запорізький напрямок. Вони побоюються контрнаступу армії України в регіоні, оскільки дії можуть зірвати всі агресивні плани Путіна. Просування ЗСУ на Мелітополь означатиме звільнення Енергодара, Запорізької АЕС, Північно-Кримського каналу і вихід на Кримський перешийок. Так званий сухопутний коридор до Криму буде ліквідовано. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов.

У своєму YouTube-каналі він розповів про те, що поразка російської армії на Запорізькому напрямку призведе до підриву планів окупантів на війні проти України. Зараз вони обстрілюють Запоріжжя, щоб не допустити переходу ЗСУ до контрнаступу.

“Росія дуже боїться, що ЗСУ можуть почати наступ на Запорізькому напрямку. Справа в тому, що цей напрямок найважливіший серед усіх напрямків, які є сьогодні на лінії фронту. Успіхи ЗСУ на ньому повністю нівелюють всю кампанію, яку почав Путін в лютому проти України”, – вважає Жданов.

За його словами, якщо сили оборони України підуть на Мелітополь, це означатиме деокупацію Енергодара і Запорізької АЕС, звільнення Північно-Кримського каналу, виходу на Кримський перешийок і ліквідацію коридору до окупованого Криму.

“Це також означатиме повну ліквідацію сухопутного коридору до Криму, який сьогодні тимчасово “пробила” Росія. Тому вони намагаються наносити вогневі удари по Запоріжжю і всьому напрямку. Вони бояться, щоб ЗСУ не почали там контрнаступ”, – підкреслив Олег Жданов.

Наступ російських військ в Україні може призупинитися через погіршення морального стану, дисципліни та боєздатності у зонах бойових дій. Російські загони деградують, утримуючи відносно невеликі та незначні населені пункти по всій Донецькій області, особливо в районі Бахмута.

Такого висновку дійшли аналітики з Інституту вивчення війни (ISW).

Експерти зазначають, що російські підрозділи перебувають у стані занепаду, вони, ймовірно, перегрупуються з такими ж розрізненими бойовими елементами, що веде до подальшої деморалізації та неузгодженості у проведенні наступальних операцій, пишуть аналітики.

“Спроби Росії захопити додаткову територію, ймовірно, ще більше сприяють зниженню морального духу та загальному виснаженню бойових можливостей. Крім того, продовжуються розбіжності між російськими військовими угрупованнями. Творець ПВК “Вагнер” Пригожин намагається відзначити своїх бойовиків на фронті”, – наголосили в ISW.

Ба більше, аналітики Інституту вивчення війни (ISW) повідомляють, що Росія, завдаючи ракетні удари по Україні, “заспокоює” російських націоналістів і своїх прихильників.

Оприлюднені повідомлення про перші смерті погано підготовлених мобілізованих російських військовослужбовців в Україні викликали нову критику на адресу російського військового командування.

Російські ЗМІ повідомили, що п’ятеро мобілізованих з Челябінська вже загинули на війні в Україні всього через три тижні після оголошення президентом Владіміром Путіним часткової мобілізації 21 вересня.

Кремль продовжує докладати зусиль, щоб відволікти увагу від мобілізації та військових невдач.

Також він продовжив тимчасове заспокоєння своїх націоналістичних спільнот шляхом нанесення ракетних ударів по Україні.

Також ISW зазначає, що російські війська продовжували завдавати ударів по критично важливих об’єктах української інфраструктури 13 жовтня.

Російські війська, на думку аналітиків інституту, ймовірно, продовжують використовувати іранські безпілотники Shahed-136 для підтримки масованих ударних кампаній по критично важливих об’єктах української інфраструктури через їх низьку ефективність в умовах активних бойових дій.

Крім того, ISW припускає, що погіршення морального духу, дисципліни та боєздатності російських військ у зоні бойових дій в Україні може призвести до тимчасового призупинення наступальних операцій на окремих ділянках.

Разом із тим призупинення наступальних операцій у районах Донецької області (фактично єдиних в Україні, де російські війська ведуть наступальні операції) ще більше ускладнить намагання Росії захопити додаткові території і, ймовірно, сприятиме подальшому погіршенню морального духу та загальному виснаженню військового потенціалу.