Як розповів 24 Каналу військовий експерт Олександр Коваленко, Росія зможе мати частковий успіх на вузьких ділянках фронту, але широкомасштабний наступ – неможливий.
Олександр Коваленко розповів, що російські війська повністю провалили поставлене завдання із захоплення міста. Тоді широкий фронт наступу складав 10 кілометрів, але фактично бойові дії велись на ділянці завширшки 3 кілометри, на якій було зосереджено 3-9 батальйонно-тактичних груп.
Казати про їхні якісь глобальні плани наступу тим ресурсом, який у них є та обмеженими можливостями, які в них є – я не можу,– сказав Коваленко.
Він також зазначив, що в майбутньому Росія може створити ударні групи, але поки що про це говорити не варто, оскільки їх немає.
За словами військово-політичного оглядача, якби росіяни вчились на помилках цієї війни, вони б вже давно тікали з України. Але не зважаючи на це, вони за тактикою “колон” знову намагались наступати під Вугледаром.
Він нагадав, що таку ж тактику Росія використовувала у Бучі та на Південному напрямку, коли колони російських військ без підтримки артилерії рухались у наступ та знищувались вже української артилерією. Те, що росіяни не врахували це, свідчить про їхню нездатність вчитись.
Зараз, те, що відбувається – це фактор обмеженого ресурсу, бо піхотної складової в окупаційних військах стає все більше. Ось з чим, а з людським ресурсом у них великих проблем не буде ще довгий час,– сказав Коваленко.
Натомість технічна складова їм не дозволяє використовувати наступи широким фронтом, бо на почату повномасштабного вторгнення, у них було достатньої техніки, а зараз цього немає.
Вони не можуть розраховувати на велику кількість танків, танкові кулаки, вони не можуть розраховувати на велику кількість підтримки легко броньованої техніки та “вогневий вал” – основна тактика використання артилерії у них також вже не може бути використана,– сказав оглядач.
Через нестачу техніки та артилерії, росіяни змушені звужувати свої наступальні фронти й самі розуміють, що їм нічого не вдасться.
Російського ворога є досить серйозний ресурс для посилення своїх сил перед можливим наступом.
Таку думку висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко в інтерв’ю шеф-редактору OBOZREVATEL Оресту Сохару на каналі “Орестократія”.
“Є дуже серйозний ресурс під Кремінною – близько 9 тисяч особового складу, до того ж накопичення техніки – вони намагаються довести її до штатної комплектації. Така сама ситуація біля Сватового. Саме на цій ділянці можуть відбуватися наступальні дії”, — вважає експерт.
Чи буде такий наступ буде успішним — залежить від рівня підготовленості наших ліній оборони.
Говорячи про ймовірність наступу на інших ділянках фронту, Олександр Коваленко насамперед згадує Бахмут: там ворог, напевно, намагатиметься збільшувати свій тиск. Крім того, можна чекати на початок більш активних дій окупантів і під Авдіївкою.
“Хоча Авдіївка для них – фактично недосяжна мрія”, — зазначає експерт.
Під Вугледаром загарбники практично вичерпали свій ресурс, але можуть отримувати поповнення для відновлення боєздатності частин.
У Запорізькій області можливими напрямками удару можуть стати Оріхів та Гуляй-поле. Водночас там у окупантів можуть бути серйозні проблеми, тому більш вірогідними є наступальні дії росіян саме в Донецькій та Луганській областях.
Наступ, на думку військового експерта, проводитиметься насамперед із використанням живої сили, без серйозної підтримки бронею та артилерією.
Причина – у тому, що з танками та артилерією у ворога зараз є великі проблеми. Якщо у березні-квітні минулого року окупанти робили у 70-80 тисяч гарматних пострілів на добу, то вже наприкінці листопада – на початку грудня — у середньому 20 тисяч. Цього ж року ця кількість взагалі зменшилася до 15 тисяч.
“Цей показник постійно зменшується. Вони можуть накопичити ресурси до наступу – щоб збільшити кількість пострілів до 25-30 тисяч за добу, і іноді так і відбувається в деяких локаціях. Але потім ця кількість неминуче зменшується, оскільки закінчується боєкомплект, а логістика у них повноцінно не працює “, — розповідає експерт.
У ЗСУ середній даний показник – 5-6 тисяч артилерійських пострілів на добу – таким він залишається ще з 2022 року. Але різниця в тому, що бійці ЗСУ стріляють високоточною далекобійною зброєю, і їм не потрібно робити по 50-60 пострілів для того, щоб знищити один танк. Противник же застосовує тактику “вогневого валу”, яка розрахована не на знищення певного об’єкта, а “покриття” якоїсь площі. Тому снарядів при цьому потрібно набагато більше.