Військовий експерт Олександр Коваленко вважає, що зараз рано говорити про те, що українські військові форсують Дніпро і висаджують десант на Лівому березі Херсонщини, проводячи наступальну операцію. 

“У росіян крики про те, що Сили оборони України (СОУ) починають форсування Дніпра, наступають на лівий берег і розширюють плацдарм, звучать з початку 2023. Практично раз на півтора-два місяці у них відбувається черговий колапс з історіями про висадку десанту біля Антонівського мосту, в Дачах, а зараз біля Козачих Лагерів”, – написав Коваленко у своєму Telegram-каналі.

За його словами, все, що відбувається – це буденна робота диверсійно-розвідувального функціоналу Сил спецоперацій, яка почалася ще в 2022 році – відразу ж після звільнення правого берега. Такі дії проводяться по всій лінії фронту, але на них звертають менше уваги, додав експерт.

“Менше уваги звертають тому, що це лінія фронту на суші. Ну, зайшли, вирізали позицію противника, повернулися назад. А у випадку з лівим берегом це перетин Дніпра групою ДРГ, висадка і відпрацювання в зоні з більш проблематичними Умовами відходу. Саме це і привертає увагу”, – вважає він.

За словами Коваленка, зараз некоректно і рано говорити про те, що українські війська проводять якусь наступальну операцію, форсують Дніпро, висаджують десант і розширюють плацдарм. Коли ж почнеться процес звільнення лівого берега, все це зрозуміють без будь-яких “експертних” пояснень, упевнений він.