Спікер парламенту розповів, чого особисто очікує від уряду.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков заявив, що вакансії в уряді на життєдіяльність країни погано не впливають. Про це він сказав під час брифінгу у парламенті. Помітно було що Разумкову, це питання ставлять не перший раз. Тому він був розсерджений, та роздратований.

Відповідаючи на питання, коли, ймовірно, будуть заповнені вакансії в уряді, спікер Ради заявив:

“Я думаю, тут питання не у швидкості ухвалення рішень, а в якості цих рішень. Я вже зазначав, що зараз ідуть консультації щодо кандидатур на ті чи інші посади, які поки що є вакантними. На діяльність уряду та на життєдіяльність країни це ніяким чином погано не впливає, тому що самі структури продовжують працювати, є заступники міністрів, є перші заступники, і система продовжує функціонувати. Тут зміна уряду не є турбулентною”.

Говорячи про те, що особисто голова паралменту очікує від уряду, Разумков зазначив:

“Я думаю, очікування тут навіть принципово не мої як голови ВРУ, а як громадянина нашої держави, що реформи будуть впроваджуватися швидко, якісно. І це ми будемо відчувати і бачити не лише на слайдах, а бачити і в реальному нашому житті”.

“Щодо позиції ВРУ, я впевнений, ви сьогодні її побачите на позачерговому засіданні ВРУ. О 18.30 воно розпочнеться. Я думаю, що воно буде десь від півтори до двох годин, там достатньо велика процедура розгляду питання про висловлення недовіри генеральному прокурору України. А вже за результатами зал буде визначатися і приймати відповідне рішення”, – наголосив голова парламенту.

Також він розповів чи є голоси за відставку генерального прокурора Руслана Рябошапки, як оцінює його діяльність президент і чи є кандидати на посаду генпрокурора.

“Я думаю, що президент самостійно зможе відповісти і дати оцінку діяльності тим чи іншим урядовцям або представникам антикорупційних, правоохоронних органів. Я думаю, що Офіс президента надасть свою позицію”, – зазначив спікер Ради.

Відповідаючи на питання, чи наступного пленарного тижня буде позачергова сесія ВРУ, на якій йтиметься про призначення нового генпрокурора, Рябошапка сказав:

“Я, на жаль, не можу тут нічого вам сказати, тому що позачергове засідання ВРУ скликається або за ініціативи президента України, і таке розпорядження видає голова ВРУ. Або за заявою 150 народних депутатів України, або може бути погоджено на Погоджувальній раді ВРУ”.