Окупаційна влада в Криму “грає в оборону”, безглуздо витрачаючи бюджетні кошти. Про це сьогодні, 12 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України “Південь” Наталія Гуменюк.
“Ми пам’ятаємо, як вони намагалися укріпити південь, коли рили піщані окопи, обкладали, обшивали їх деревиною. А потім гра в пісочок усім добряче набридла, і бюджетні кошти були благополучно закопані в цей же самий пляжний окоп. Так і зараз це має вигляд — як хороша міна за поганої гри, коли потрібно переконувати населення, що влада щось робить, якимось чином про нього піклується, і укріплення створюються знову”, — сказала Гуменюк.
Вона зазначила, що виділення коштів на оборону — досить великий оборот бюджету.
“І колаборанти, які вже, в принципі, відправили свої сім’ї з цих територій та пакують документацію, вивозять свідчення своїх злочинів за роки анексії. Вони чітко розуміють, що зараз необхідно нажитися на всьому тому, на чому можна нажитися. Тому ось ця гра в оборону, інакше її назвати неможливо, в принципі досить символічна. Потрібно щось робити, а допоможе чи ні — таке”, — сказала спікерка.
Щодо ситуації на лівому березі Дніпра в Херсонській області, то, за словами Гуменюк, у російських окупантів немає необхідності підтягувати туди резерви.
“Їхнє зосередження досить густе і насичене. Вони продовжують маневри своїми підрозділами, тому що морально-психологічний дух окупантів серйозно впав з моменту “вагнерівських” спроб перевороту. І після цього, коли почався більш активний рух Сил оборони півдня на Запорізькому напрямку, зокрема, для окупантів це стало дуже сумною подією, тому що вони розуміють безперспективність свого перебування на лівому березі”, — сказала вона.
Речниця також зазначила, що після теракту на Каховській ГЕС російські військові відійшли на укріплені додаткові рубежі оборони, а тепер через активізацію бойових дій на Дніпровському напрямку військово-політичне керівництво Росії вимагає їхнього повернення на перший рубіж оборони.
“Зараз там окупанти знову намагаються його відновити після того, як відійшла вже висока вода. І стихійне мінування, яке створилося після розкидання їхніх же мінних укріплень по різних територіях, для них теж становить певну проблему. Плюс посилено роботу нашої артилерії. Ми продовжуємо контрбатарейну боротьбу, і говорили вже про те, що тільки за перший тиждень липня нам вдалося знищити близько 300 окупантів і 400 одиниць техніки”, — сказала Гуменюк.
Також зазначимо, що Збройні сили Російської Федерації (ЗС РФ) вивчають можливі варіанти евакуації військових і окупаційної адміністрації в разі вибуху на Кримському (Керченському) мосту. Цивільному населенню не варто розраховувати на евакуацію, тому необхідно вже зараз подумати про свою безпеку. Про це вчора в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим Денис Чистіков.
“Щоб розвантажити Керченський міст задіяно два бойових десантних кораблі. Але ці десантні кораблі перевозять тільки вантажний транспорт. Окупанти роблять спроби вивчити ситуацію щодо можливої евакуації в разі вибуху на Керченському мосту”, — сказав він.
Бойові десантні кораблі були зафіксовані й у Феодосії.
“Порт Феодосії також буде використовуватися для евакуації, але саме евакуації російських військових і окупаційної адміністрації. Цивільному населенню не слід розраховувати на ці десантні кораблі й бажано вже евакуюватися з тимчасово окупованого Криму”, — додав Чистіков.
На його думку, спроба ЗС РФ створити живий щит із цивільного населення на сухопутному коридорі провалилася, оскільки кількість охочих ним користуватися зменшилася після точного влучання Збройними силами України (ЗСУ) в Чонгарський міст ракетами Storm Shadow.