В деяких підрозділах мобілізовані росіяни масово відмовляються від участі в активних боях. За це їх карають.
Бахмутський напрямок надалі залишається найскладнішим на фронті: ворог там веде наступальні дії в центральній частині міста, у напрямках на Богданівку та Іванівське, щоб оточити Бахмут з півночі та півдня.
Про це заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов розповів на брифінгу 13 квітня.
За його словами, росіяни перемістили в район Бахмута частину сил і засобів з Авдіївського напрямку, щоб посилити свій наступальний потенціал.
“Щодоби в районі Бахмута противник здійснює від 40 до 50 спроб наступальних штурмових дій, понад 500 обстрілів із застосуванням усього спектру наявного озброєння”, – поінформував Громов.
Він зазначив, що російське командування не зважає на значні втрати особового складу.
“Так, лише протягом двох останніх тижнів у районі Бахмута ворог втратив убитими та пораненими майже 4,5 тисячі “вагнерівців” та військовослужбовців регулярних збройних сил Російської Федерації”, – сказав бригадний генерал.
Він також повідомив, що в деяких підрозділах окупантів мобілізовані масово відмовляються від участі в активних бойових діях. Щодо них командування застосовує жорстокі розправи. Зокрема, таких відмовників саджають до ям для фізичного та психологічного тиску, а для більш непокірних облаштовано катівню.
Прийдешня військова кампанія Збройних сил України в центрі уваги всіх світових ЗМІ та урядів. Від того, якою вона буде, залежать подальші політичні процеси не тільки в Україні та Росії, а й на глобальному рівні. Відкритої інформації наразі небагато, але експерти говорять про найближчі місяці як про час великих можливостей для ЗСУ.
“Хоча у Росії набагато більше військової техніки, ніж в України, її втрати також виявилися напрочуд високими. Знищення або захоплення близько 2 000 танків може пояснити перехід до моделей 1960-х років (Т-62) і навіть 1940-х років (Т-54), а також нещодавнє рішення більше покладатися на мотострілецькі підрозділи”, — написав професор Нью-Йоркського університету Раян Менон у колонці для Foreign Affairs.
Поки російська армія щодня втрачає сотні солдатів у малоефективних атаках укріплених українських позицій, ЗСУ накопичує сили для удару. Інформація про нього тримається в найсуворішому секреті. Але про тенденції Київ і західні союзники говорять відкрито. Так, міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що майбутня кампанія може бути вкрай успішною для України і підкреслив, що Вашингтон не зійде з обраного ним курсу підтримки ЗСУ.
“Ми, як і раніше, віддані підтримці та забезпеченню ваших сил необхідними комплектуючими та навчанню з обслуговування техніки. Я впевнений, що ми задовольнимо оборонні потреби України навесні, і надалі. І, як неодноразово ясно заявляв президент, ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, – сказав Остін.
За словами радника керівника Офісу президента України Михайла Подоляка, між рішенням про початок операції та її реалізацією минуть лічені дні. А за словами секретаря РНБО Олексія Данілова, у командування є кілька стратегій дій.
“Дані про проведення тієї чи іншої операції, чисельність підрозділів, хто в ній бере участь і на якому напрямку — ці відомості є абсолютно секретними. Якщо хтось думає, що в них є ці дані, я можу тільки привітати їх. Але я не знаю, звідки вони могли це взяти. Якщо хтось думає, що в нас лише один варіант, то це не так. Навіть три варіанти — це мало”, — сказав Данілов.
Деталі майбутнього контрнаступу ЗСУ і необхідну для успіху західну військову допомогу також обговорили міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і держсекретар США Ентоні Блінкен. За словами останнього, підтримка України Вашингтоном залишається непохитною.