Вирішити долю “Північного потоку-2” можуть майбутні зустрічі президента США Джо Байдена з президентами України Володимиром Зеленським та Росії Володимиром Путіним.
Таку думку в інтерв’ю “ЄП” висловила ексзаступниця міністра закордонних справ і колишня радниця голови правління “Нафтогазу” Олена Зеркаль, яка нині обіймає посаду радника міністра енергетики, повідомляє Цензор.НЕТ.
“Це все залежить, на мій погляд, від результатів зустрічі Путіна з Байденом. Як я сьогодні почула, до цього буде зустріч Байден-Зеленський… Від цих двох зустрічей, на мій погляд, дуже залежить майбутня доля “Північного потоку-2”, – вважає Зеркаль.
Зеркаль вважає, що США наразі не відмовилися від санкцій проти “Північного потоку-2”, а поставили їх “на паузу”. Саме тому ці дві зустрічі президента Байдена з главою РФ і президентом України можуть мати вирішальне значення.
“Я думаю, що вони (США. – Ред.) санкції не викреслили. Зняли санкції тимчасово як можливість застосування до консорціуму і до голови цього консорціуму. Це не означає, що їх не можна відновити в будь-який момент”, – сказала Зеркаль.
В свою чергу, Головний республіканець Комітету в закордонних справах Палати представників Майкл Маккол, а також 20 його однопартійців закликали уряд скасувати обмеження на санкції проти компанії-оператора Nord Stream 2.
Про це йдеться в офіційному листі-зверненні членів Конгресу США до глави Держдепартаменту, передає “Європейська правда”.
“Обґрунтування, надане Конгресу щодо скасування санкцій (проти компанії Nord Stream 2 AG та її гендиректора Маттіаса Варніга – ред.), є дуже проблематичним”, – вказується в документі.
Як пояснюють конгресмени, твердження Держдепу, що введення таких санкцій “негативно вплинуло б на відносини США з Німеччиною, ЄС та іншими європейськими союзниками й партнерами” повністю не відповідає позиції країн Центральної та Східної Європи, зокрема й України. Саме ці союзники та партнери мають найбільші проблеми з безпекою та економікою, що пов’язані з “Північним потоком-2”, наголошують законодавці.
“Ми вимагаємо, щоби ви негайно усунули ці непродумані винятки (щодо санкцій – ред.) та застосували обов’язкові повноваження, прийняті Конгресом”, – йдеться в листі.
Конгресмени наполягають, що “жорсткі й однозначні публічні заяви (Держдепу щодо “Північного потоку-2″ – ред.) потрібно поєднувати з жорсткими та однозначними діями”.
Окрім того, на думку республіканців, “що довше адміністрація Байдена зволікатиме, то більше посилюватиме зловмисний вплив Путіна по всій Європі”.