Представники російської еліти почали відсторонюватись від очільника Кремля Владіміра Путіна, який понад місяць веде повномасштабну війну проти України. Еліта Російської Федерації дистанціюється, щоб уникнути відповідальності за путінські злочини.
Як повідомив радник Офісу президента Михайло Подоляк, такі дії викликані очевидним провалом наступу російських військ на територію Української держави.
За його словами, про теперішнє бажання зняти з себе відповідальність за воєнні злочини РФ свідчать, зокрема, слова колишнього прем’єра. Окрім цього, стало відомо, що заступник голови Ради безпеки Дмитра Медведава теж почав боятися відповідальності. Тепер він стверджує, що всі ключові рішення щодо війни проти України приймає особисто Путін.
«Медведєв публічно зафіксував, що рішення про проведення важкої спецоперації (війни) проти України, яка передбачає атаки на мирні міста, приймав одноосібно президент РФ. Важливий симптом — панівна еліта намагається дистанціюватися, розуміючи юридичні наслідки», — наголосив представник ОПУ.
Про втрату Путіним підтримки російських олігархів, які страждають від міжнародних санкцій, введених проти них за підтримку кремлівського режиму, повідомляв раніше й Центр протидії дезінформації.
За його даними, «кишеньковими» олігархами на сьогоднішній день залишилися Юрій Ковальчук, Геннадій Тимченко та Сергій Чемезов, які все ще можуть спілкуватися з президентом РФ безпосередньо. Водночас, олігархи часів Бориса Єльцина, зокрема Роман Абрамович, Володимир Потанін, Олег Дерипаска, Михайло Прохоров та інші демонстративно усуваються від особистого спілкування з Путіним, оскільки саме від них він побоюється «удару в спину».
Окрім страху «удару в спину», олігархи побоюються санкцій, які зачепили вже багатьох представників еліти.
Велика Британія додала кілька високопоставлених російських осіб і компаній до свого санкційного списку у той час, як прем’єр-міністр Боріс Джонсон пообіцяв посилити «економічний тиск» навколо президента РФ Володимира Путіна через неспровоковане вторгнення Москви в Україну.
24 березня британський уряд заявив, що до санкційного списку внесені 59 фізичних і юридичних осіб, їхні активи заморожені, а також запроваджені обмеження на в’їзд.
До розширеного списку увійшли російські олігархи Євген Швідлер, фінансист Олег Тіньков і керівник найбільшого російського банку «Сбербанк» Герман Греф. Серед компаній, які зараз у списку, є «Газпромбанк», «Альфа-Банк» і державна судноплавна компанія «Совкомфлот».