Вищий антикорупційний суд засудив до реальних строків покарання двох колишніх суддів Голосіївського районного суду Києва.

Про це повідомила пресслужба ВАКС.

3 лютого 2022 року у Вищому антикорупційному суді оголошено обвинувальний вирок двом колишнім суддям Голосіївського районного суду м. Києва, яких було викрито на отриманні 8 тис. доларів США неправомірної вигоди за позитивне вирішення цивільної справи.

Колегія суддів ВАКС, розглянувши докази, погодилась з доводами прокурора та визнала одного з суддів винуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 263 та ч. 3 ст. 368 КК України. Суд призначив йому покарання у виді 7 років 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати посаду судді протягом трьох років з конфіскацією всього майна.

Іншого суддю, який на час вчинення злочину був адвокатом, визнано винуватим за ч. 3 ст. 368 КК України та призначено покарання у вигляді 7 років позбавлення волі з позбавленням права займатись адвокатською діяльністю протягом трьох років із конфіскацією всього належного майна.

Також суд змінив запобіжний захід вказаним особам із застави на тримання під вартою до набрання вироком законної сили. Обох осіб взято під варту у залі суду.

Вирок Вищого антикорупційного суду може бути оскаржений впродовж 30 днів з моменту його проголошення в суді апеляційної інстанції.

За повідомленням “Центру протидії корупції” йдеться про колишніх суддів Голосіївського суду Києва Андрія Новака і Олександра Білика.

Нагадаємо, до Голосіївського суду у 2016 році звертався громадянин із позовом про поновлення на роботі у приватній страховій компанії «Євроінс Україна» і виплату йому компенсації 1,5 млн грн. Справу розглядав суддя Новак, а адвокатом позивача був саме екссуддя Білик. Тоді суддя Новак за вказане судове рішення взяв 8 тисяч доларів, які йому передав Білик.