Треба віддати Петру Олексійовичу належне – він зумів перетворити власне повернення у дещо шоубізнесове. Концерт, який чекають якщо не всі, то більшість планує глянути на нього бодай одним оком. Пише Петро Олещук на своїй сторінці у фейсбук.

Але подібна увага, яка, очевидно, буде посилюватися, накладає і певну відповідальність, бо всі чекатимуть саме шоу.

Потім лише дуже лінивий або зовсім байдужий до хайпу “лідер думок” не захоче порівняти повернення… та хоча б і з поверненням Саакашвілі.

І тут мандрівний грузинський лідер, звісно, задрав планку дуже високо. Те, як його несли через кордон на руках, ще довго буде жити у пам’яті. Значить, треба щось не менш ефектне? Але що? Мабуть, саме міркуваннями у цьому напрямку і зайняті зараз “спеціальні люди”.

Цікаво, що, повідомляючи про майбутнє “точне повернення” (із вказівкою місця та часу) у штабі партії Петра Олексійовича повідомили, що весь час до прибуття у Київ він присвятить “зустрічам у Брюсселі”. Правда, повертатися буде все одно з Польщі. Не будемо гадати. Може, там сувеніри лишилися?

Цікаво, що сьогодні у відомому європейському виданні politico.eu вийшов матеріал, який, зокрема, торкається саме цих візитів, і там виражається неприховане невдоволення від втягування європейських інституцій в українську внутрішньополітичну боротьбу. Так що, брат-каратист поки реагує не дуже.

Але подивимося, як воно буде розвиватися далі. Очевидно, часу на підготовку у всіх було досить.

Тим часом бізнесмена Сергія Кузяру (спільник Порошенка і Медведчука по вугільній справі), який був в СІЗО під арештом — відпустили під домашній арешт. Пише блогер Євген Прокопишин.

Прихильники Порошенка обрадувались, типу – «і цього відпустили, значить справа розсипається» – але, ЧОМУСЬ МЕНІ ТАК ЗДАЄТЬСЯ, все трішки не так, як їм хочеться.

Кузяра був затриманим по цій же справі, по якій проходить лише виконавцем доручень Порошенка — Кузяра уже 20 років торгує вугіллям, був радником Тарути, Бойка та ще кількох міністрів при Януковичу, а за словами Продана (екс-міністр енергетики при Порошенку-Яценюку) Кузяра мав у 2014-15 роках дуже серйозний вплив на Порошенка (не відомо чому і як, можливо мав компромат якийсь), в цілому в енергосекторі люди говорять, що Кузяра це людина, яка готова торгувати вугіллям хоть з Дияволом, аби це було лише взаємновигідно — і от саме на прохання Порошенка та у співпраці з Медведчуком Кузяра і домовлявся про закупівлю вугілля у російських бойовиків.

Очевидно, що йти у відмовку і отримувати 15-25 років за гратами Кузярі не дуже хочеться, і тому очевидно, що йому вигідніше розповісти слідству все, що знає по цій справі, підписати угоду про співпрацю, отримати років 5 умовно (в крайньому випадку років 5 реального терміну і вийти через 3 роки) і потім повернутись в бізнес і далі жити як жив.

Саме тому мені здається, що відпустили Кузяру під домашній арешт саме тому, що він уже почав все розповідати слідству. І зробили це показово саме зараз, перед самим поверненням Порошенка, як сигнал йому, що його партнери уже свідчать проти нього і краще олігарху не відбрехуватись, в усьому зізнатись та отримати мінімальний термін (років 10, та через 5 років вийти достроково). Медедчук, до речі, також уже дає покази і нічого не заперечує крім мотивів — він, як і Порошенко, розігрує версію про те, що так «допомагали народу України».

І ще один важливий момент, який я уже втомився пояснювати: ці всі арешти (СІЗО, домашній, застава, зобов’язання) це ТИМЧАСОВА МІРА УТРИМАННЯ НА ЧАС СЛІДСТВА — Суд лише вирішує, де тримати підозрюваного, поки йде розслідування (якщо є загроза, що може втекти – сажають в СІЗО, якщо немає такої загрози – тоді застава, зобов’язання або домашній арешт).