У Північноатлантичному альянсі поки що не бачать ознак деескалації з боку Росії на українському кордоні.
Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг перед міністерською зустріччю у Брюсселі, пише “Європейська правда”.
“Ми чули від Москви про готовність продовжувати дипломатичні зусилля, але поки що ми не бачимо ніякої деескалації на місцях. Навпаки, схоже, Росія продовжує військове нарощування”, – сказав Столтенберг.
Він додав, що заяви, які вчора пролунали із Москви, надають підстави для обережного оптимізму, тому що це був меседж про дипломатію.
“Але в той де час ми не бачимо ніякого відведення російських сил. І це суперечить заявам про дипломатичні зусилля. Тоже необхідно побачити чи справді буде російське відведення, ми уважно моніторимо ситуацію навколо України. І ми бачимо, що вони збільшують кількість військ, тому поки що немає деескалації”, – сказав Столтенберг.
Він знову нагадав, що в НАТО поки не отримали відповіді від РФ на їхні письмові пропозиції, які були надіслані 26 січня.
“Ми хочемо повторити наш меседж Росії, що ми готові сісти і вести дискусію з ними. Але водночас ми готуємося до найгіршого. І якщо Росія знову вторгнеться в Україну, то заплатить високу ціну. І ми продовжимо викривати плани та дії РФ, щоб ускладнити проведення агресивних дій проти України”, – сказав генсек.
У свою чергу вчора, під час спільної прес-конференції з канцлером Німеччини Шольцом Путін заявив, що Росія хоче вирішити питання, пов’язане зі вступом України до НАТО, зараз, під час переговорного процесу, обіцянка не приймати її РФ не влаштовує.
“От ви сказали чудову фразу: “Кажуть, що найближчими роками Україна не буде в НАТО”. Що означає “кажуть”? Ми ж з вами маємо розуміти, що таке “кажуть” у міждержавних відносинах. Нам уже 30 років кажуть, що розширення НАТО не буде взагалі на жоден день у бік російських кордонів, а сьогодні ми бачимо інфраструктуру НАТО прямо біля нашого дому”, – сказав Путін у вівторок на пресконференції за підсумками переговорів із канцлером Німеччини Олафом Шольцом.
Більше того, нагадав він, обговорюють питання щодо вступу України до НАТО. “Кажуть, як ви сказали, це не буде завтра. А коли? Післязавтра? А що це для нас змінює в історичній перспективі? Абсолютно нічого”, – заявив президент.