Нормандський формат потребує нових гравців і зміни місця переговорів, вважає експосол США в Україні Вільям Тейлор.

Свою думку він висловив під час онлайн-заходу “Стратегія реінтеграції України для її східних регіонів” у четвер.

“Йому справді потрібно більше енергії, більше оновлення. І, можливо, йому потрібні нові гравці. І, можливо, йому потрібне нове місце, нова локація, нове місто. Складно уявити, що ми повернемося в Мінськ. Хто хоче зараз летіти над територією Білорусі? Це ризиковано”, – сказав Тейлор.

За його словами, в США розглядають можливість приєднання до Нормандського формату.

“Я хотів би вірити, що Сполучені Штати відіграватимуть велику роль на запрошення президента Зеленського. Все, що я можу сказати: вони розглядають це. Я думаю, це обговорювалося, коли держсекретар Блінкен був у Києві два тижні тому”, – додав Тейлор.

На запитання про те, чому американська адміністрація ще не бере участі в цьому процесі, експосол зазначив, що адміністрація Байдена все ще проводить призначення на посади.

“Як я згадував, це обговорювалося, коли держсекретар Блінкен був у Києві, з президентом Зеленським, міністром закордонних справ Кулебою, можливо, з віцепрем’єр-міністром Резніковим”, – зазначив Тейлор.

Він зауважив, що може йтися про різні формати, наприклад, про переговори США, Росії та України або про формат “нормандської четвірки”, до якого приєднаються США, Велика Британія, Канада, або про “Будапештський формат”.

Зазначимо, що Польща готова запропонувати майданчики для перемовин щодо Донбасу. Логістично для цього підійдуть, зокрема, Варшава та Краків.

Таку думку висловив посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцькі. Водночас йому невідомо, чи справді зараз розглядають такі варіанти.

“Про Варшаву я почув з інтерв’ю Леоніда Кравчука у квітні. Він назвав Варшаву й деякі інші столиці”, – пояснив польський дипломат.

“Якщо буде бажання провести переговори у Варшаві, чи Кракові, ми логістично будемо готові, у нас багато гарних місць для переговорів”, – наголосив посол Польщі.

Дипломат звернув увагу на те, що онлайн-формат передбачає багато обмежень, особливо – в таких складних перемовинах, як щодо Донбасу.

Водночас він розуміє, що повернутися до офлайн переговорів саме у Мінську буде непросто. Мовляв, “якийсь МИГ чи “Хамас” щось може влаштувати”.

“Тобто тут у кабінеті будуть розмовляти, а у сусідньому кварталі катуватимуть людей? Мені здається, це некоректно”, – вважає Ціхоцькі.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.