Зустріч президента США Джо Байдена і лідера Китаю Сі Цзіньпіня стала початком світу без російського лідера володимира путіна, в якому міжнародний престиж росії більше не повернути.

Таку думку висловив колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін у Фейсбуці.

«Сьогодні хітом всіх ЗМІ стало обговорення рукостискання Байдена та Сі. Хто, з якої сторони і таке інше – дуже цікаво. А для нас важливо, що ця зустріч стала початком “світу без путіна”. російський режим ще може накоїти чимало зла, але вищої ліги світової політики кремля немає. Рішення путіна не з’являтися на саміті “Двадцятки” (навіть онлайн) тільки підкреслює це», – зазначив він.

На думку Клімкіна, Китай не буде «здавати російський режим, бо йому це не вигідно, однак росія втратила свою гру і стала «третім зайвим».

Ексміністр також застерігає, що Захід боїться неконтрольованого перезавантаження росії, а незахідний світ хоче і надалі купувати її ресурси та продовольство.

“Хороша новина у тому, що міжнародний престиж росії не повернути, її більше не бояться і більше не поважають. Це не робить росію менш небезпеченою, скоріше навпаки, але робить її набагато слабшою. І цей процес вже не зупинити. На міжнародній арені все менше росії – і це дуже добре», – констатував він.

Але не Китаєм єдиним. Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді також, виступаючи на саміті G20 на Балі у вівторок вранці, закликав до миру та дипломатичних переговорів щодо припинення розв’язаної росією війни в Україні, про це повідомляє The Guardian.

«Я неодноразово говорив, що маємо знайти спосіб повернутися на шлях дипломатії та припинення вогню в Україні», – сказав Моді, додавши, що відповідальність за створення нового світового порядку в постковідний період «лежить на наших плечах».

За його словами, необхідно «продемонструвати конкретну та колективну рішучість забезпечити мир, згоду та безпеку в усьому світі».

Варто зазначити, що раніше Індія утримувалася в ході голосувань в ООН, які засуджують російське вторгнення, залишаючись зовні “нейтральною”. Однак за лаштунками світової дипломатії “Моді залишається в постійному контакті з путіним”, пише видання.

Вважається, що Індія відіграла певну роль у тому, щоб переконати росію відкрити зерновий коридор для кораблів з українським збіжжям.

Як відомо, Росія продовжує отримувати ляпаси на міжнародній арені. У Генасамблеї ООН проголосували за резолюцію про репарації від РФ України (94 країни за, 13 – проти, 74 – утрималися). А Європарламент наступного тижня розгляне визнання Росії терористичною державою. Крім того, Україна та низка інших країн домагаються, щоб РФ виключили з “Великої двадцятки” (G20).
Політтехнолог Петро Охотін висловив виданню Коментарі упевненість, що росіяни роками пожинатимуть плоди самовпевненості Путіна.

 “Хотіли переділу світу – отримуватимуть ізоляцію. На тлі дій кремлівських бойовиків в Україні позиція Кремля про ідеали багатополярного світу виглядає агресивно, нещиро, загрозливо. Широка демонстрація Кремлем у публічному просторі Пригожина (“Вагнер”) та Кадирова – шах і матюк тим, хто все ще намагається побачити в Путіні прихильника мирних переговорів”, – вважає експерт.

На його думку, росіяни платитимуть високу ціну за вторгнення в Україну – і це має стати щепленням від імперіалізму. Щепленням, яке Кремлю не зробили в Грузії та Чечні.

“Реакція західного світу чітка та очевидна – допомога Україні та виставлення системи запобіжників проти терористичного режиму Путіна, – зазначає Петро Охотін. — Сам же господар Кремля виглядає людиною, яка загнала себе в пастку. І я впевнений: у його оточенні все більше людей думає, як облаштувати Росію без Путіна”.