Минулого тижня російські війська намагалися відновити активні наступальні операції в Запорізькій області, зокрема, з метою повторної окупації району Роботиного. Проте ця кампанія для ворога завершилася невдачею, за даними карти DeepStateMAP.

Незважаючи на це, окупанти не припиняють спроб прорватися в саме Роботине. За словами бійців бригад, що тримають оборону в цьому районі, вони стикаються з “мертвим десантом”, який висаджується з броньовика в селі. Наші військові, реагуючи на такі висадки, локалізують та ліквідовують ворожих десантників. Такі ситуації виникають практично щоденно. Водночас змін лінії бойового зіткнення в районі села Роботине протягом тижня не зафіксовано.

Ще один цікавий епізод відбувся довкола села Кринки на лівому березі Херсонської області, де наші воїни в надскладних умовах утримують плацдарм. Росіяни вже місяцями всіляко намагаються вибити наших воїнів звідти, натомість самі зазнають втрат і все менше намагаються іти в атаку. Натомість міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу заявив Владіміру Путіну, що нібито Кринки повністю під контролем росіян і там проведена зачистка, що не відповідає дійсності. Станом на 25 лютого 2024 року жодна армія повністю не контролює село, а ЗСУ утримують плацдарм.

В надскладних умовах нашим воїнам вдається не тільки стримувати ворожі штурми, але й відкидати окупантів назад на окремих напрямках. Цього тижня таким став Мар’їнський.

23 лютого стало відомо, що нашим воїнам вдалося відбити позиції в районі села Побєда біля Мар’їнки. Також Силам оборони вдалося вибити окупантів з позицій в районі Новомихайлівки.

Складна ситуація вимальовується й на Авдіївському напрямку, адже після виведення Збройних Сил України з Авдіївки, противник продовжує наступати в тому ж напрямку. Особливо для наших військових ситуацію ускладнює активне використання російською стороною авіації. Також важкою є обстановка в районах Бахмута та Мар’їнки.

Після того, як Збройні Сили вийшли з Авдіївки, противник продовжив наступ на відповідному напрямку, зосереджуючи основний удар на селах Орлівка, Степове, Ласточкине, Тоненьке та Сєверне. Окупанти активно використовують авіацію, скидаючи керовані авіабомби, а також вдалися до застосування заборонених фосфорних боєприпасів.

Ситуація виявилася найскладнішою в районі Ласточкиного, де окупанти використовували бронетехніку для наступу. На жаль, їм вдалося просунутися, і 24 лютого стало відомо, що село опинилося під окупацією. Про це повідомляв речник ОСУВ “Таврія” Дмитро Лиховій в ефірі телемарафону. 

На Бахмутському напрямку також зафіксовані важкі бої, особливо в районах Богданівка та Іванівське, де росіяни намагаються вийти до міста Часів Яр для його подальшої окупації. За аналогією з іншими напрямками, активне використання авіації робить ситуацію надзвичайно складною для українських сил, що захищають цей напрямок.

На жаль, ворогу вдалося просунутися в напрямках Богданівки та Іванівського.

Крім того, окупанти намагаються просуватися і на Мар’їнському напрямку. Основними напрямками є села Георгіївка та Побєда. Окупантам вдалося просунутися в районах цих населених пунктів.

Командир батальйонно-тактичної групи 4-ї бригади оперативного призначення Нацгвардії, полковник Сергій Сідорін підтвердив, що окупаційні війська Росії посилюють просування на Бахмутському напрямку.

“Найгарячішими точками є населені пункти Іванівське та територія південніше Богданівки, де, на жаль, противник мав частковий успіх – захопив східну околицю населеного пункту Іванівське і продовжує там утримувати позиції”, – сказав Сідорін.

Він також зазначив, що росіяни на Бахмутському напрямку нарощують свої зусилля для проведення наступальних дій.

За словами Сідоріна, ворог буде намагатися надалі просунутися та захопити Часів Яр і звідти контролювати прилеглі населені пункти та територію, що значно ускладнить “наші маневри, наші переміщення і ситуація буде доволі важкою”.

Він додав, що у ворога багато резервів та техніки.