Що б росіяни зараз не казали про Бахмут, вони зарано радіють. – стверджує міністерка Ірина Верещук в своєму телеграм-каналі.

Їм би думати, що робити, коли в нашому небі зʼявляться F-16. А вони зʼявляться. – додала вона.

І не можемо не погодитись зі словами віцепрем’єрки, адже останнім часом військової допомоги Україні надсилають все більше і ворогів, відповідно, на нашій території стає все менше. А ось коли ми отримаємо довгоочікувану авіацію, то окупанти тут же відправляться до пекла.

Тим часом бійці Державної прикордонної служби ліквідували осередки російських окупантів у Бахмуті, які планували перейти в наступ.

Про це повідомила прес-служба ДПСУ.

“Побачити Бахмут і померти: прикордонники продовжують “акцію мінусування” окупантів. Мінометники та аеророзвідники ДПСУ ліквідували осередки загарбників у Бахмуті, які планували перейти в наступ. Відслідкувавши місце накопичення й дочекавшись зосередження певної кількості окупантів у руїнах, наші бійці відпрацювали мінометами”, – мовиться у повідомленні. 

Тим часом у Бахмуті російські загарбники заповзли в капкан – опинилися на такому собі полігоні. Наші захисники щодня знищуватимуть окупантів по одній – дві роти без контактних боїв із допомогою артилерії.

Для 24 Каналу військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, льотчик-інструктор Роман Світан проаналізував карту бойових дій. 

Світан зазначив, що Пригожин зараз хоче втекти з Бахмута – до того, як це зробить решта росіян, яких завели у це місто. Наші захисники виконують певне завдання з напівоточення Бахмута, оскільки оточувати його немає сенсу. Натомість краще проходити по висотах.

Найближчим часом, ймовірно, буде рух з одного боку від Бахмута, саме вздовж водогону, який подає воду зі Слов’янська на Донецьк. А потім нашим воїнам оптимально спускатися назад по висотах з правого берега Бахмутки й підходити до міста зі сходу. Така операція триватиме декілька тижнів.

Також зазначимо, що засновник приватної військової компанії “Вагнер” Пригожин розуміє, що в Бахмуті він перебуває у пастці. Саме з цим пов’язана його заява про те, що 25 травня “вагнерівці” вийдуть із Бахмута та передадуть позиції регулярній армії РФ. Однак ніхто “Вагнер” з Бахмута не відпустить, насамперед йому не дадуть піти Збройні сили України. Про це сьогодні, 21 травня, заявив генерал армії України Микола Маломуж.

“Йому не дадуть піти наші Збройні сили. Це основна позиція, чому “вагнерівці” не підуть. Ми не розшифровуємо багатьох моментів, але дуже потужно відпрацьовуються моделі перекриття всіх каналів відступу, охоплення з кількох напрямків та регіонів. Це — напівохоплення або можливо повне охоплення. А це вже наступна операція щодо їхнього знищення”, — заявив колишній керівник Служби зовнішньої розвідки України у  ефірі телеканалу FREEДОМ..

Розуміючи це, Пригожин, за словами колишнього розвідника, вимагає ротації, проте й для регулярної російської армії Бахмут — пастка.

“Тим більше ми отримали останніми місяцями та тижнями дуже потужне озброєння та ракети, які знищуватимуть усе живе, особливо агресивно — місця, де ці частини розміщуватимуться: і “вагнерівців”, і Повітряно-десантні війська, які підтягнулися буквально днями. А це останні сили резерву професійної армії Росії… А самі “вагнерівці”, я думаю, не підуть, бо й росіяни не можуть ефективно там працювати, і ми вже маємо ті операції, які їх триматимуть там дуже потужно і знищуватимуть у перспективі або їхнього прориву, або наших наступальних операцій”, — сказав Микола Маломуж.

Нагадаємо, що ватажок ПВК “Вагнер” Євген Пригожин заявляв про те, що російські окупанти нібито “повністю захопили Бахмут”. Однак російський терорист Ігор Гіркін (Стрєлков) не радий подібному і каже, що це “стратегічна невдача для російських військ”. Про це він написав у своєму Telegram-каналі.

Він переконаний, що така “перемога” спочатку не була потрібна Росії. Він зазначив, що за весь цей час по більшості напрямків українські військові “не зрушені з місця взагалі”.

Він переконаний, що ЗСУ підуть у потужний контрнаступ вже незабаром, адже зараз є всі шанси, щоб досягти успіху.

Військовий злочинець прогнозує, що ЗСУ атакує незабаром, адже зараз у нас “найкращі шанси досягти успіху”. При цьому Гіркін не виключає, що українські військові можуть почати просуватися саме в Донецькій області.