Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков сумнівається, що Сергій Тігіпко та Арсеній Яценюк увійдуть до складу нового уряду.
Про це він повідомив в ефірі телеканалу «112 Україна», відповідаючи на запитання, чи розглядаються ці кандидатури на заповнення вакантних посад в Кабінеті міністрів.
«Думаю, що не варто зараз переходити на якісь прізвища. Однак я не впевнений, що саме перелік цих осіб сьогодні розглядається на ці посади», – сказав Разумков.
Щодо запитання про можливість застосування досвіду Яценюка чи то в уряді, чи в Нацбанку, спікер відповів:
«Я думаю, що досвід – це важливо, однак не весь досвід корисний для виконання тих чи інших, в тому числі і програмних зобов’язань, які брали на себе політичні партії та сили, які йшли на вибори і отримали підтримку громадян».
До слова, всі пам’ятають, що раніше в Офісі президента підтвердили, що бізнесмени Сергій Тігіпко та Валерій Хорошковський справді претендували на посаду прем’єр-міністра – Володимир Зеленський вів із ними перемовини.
Варто зазначити, що спікер Верховної Ради також зробив важливу заяву стосовно мовного закону.
Він припускає можливість перегляду мовного закону в парламенті – принаймні один законопроект вже відправлений у профільний комітет.
«Стосовно закону про мову, є законопроекти, внесені народними депутатами, вони пройдуть комітет. Якщо я не помиляюся, як мінімум один з них пройшов комітет, я думаю, що вони потраплять до зали, а далі буде приймати рішення ВРУ», – зазначив спікер парламенту.
Сам Разумков заявив, що виступає наразі або російською, або українською мовами. Коли він не обіймав посаду спікера, він спілкувався російською – це була його принципова позиція, щоб довести, що російську мову в Україні ніхто не утискає, що немає необхідності в тому, щоб хтось приходив і захищав його права як російськомовного.
Разумков зазначив, що зараз, при виконанні обов’язків голови Верховної Ради, він говорить українською. Але якщо під час ефірів спікеру задають питання російською, він намагається відповідати цією мовою.
А ще, Глава Верховної Ради не виключив можливість перегляду парламентом закону щодо квот української мови.
Спікер вважає, що, оскільки про це багато говорять депутати, і таке можливо.
«Зараз мені важко відповісти, є більш ніж жваві дискусії у Верховній Раді. Якщо буде така ініціатива, вона також потрапить до зали ВРУ. Я думаю, оскільки багато сьогодні говорять депутати, і таке можливо», – зазначив Разумков.
Закон «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)» набув чинності 8 листопада 2016 року.
Згідно з документом, квота на пісні українською мовою в радіоефірі щодоби та в часових проміжках із 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 вводилася поступово.